Piyasanın Kurdu Cihat Çiçek'ten Altın 2.140 TL Olacak Uyarısı! Duyanlar Kuyumcuya Altın Almaya Gidiyor

14 Mayıs 2022 10:02 Güncelleme : 14 Mayıs 2022 10:02

Altın fiyatları aslında son dönemlerde o kadar fazla düştü ki insanlar altına yatırım yapmaktan korkar hale geldiler. Oysaki altın her zaman güven veren ve yatırımcısını da üzmeyen, uzun vade beklendiği takdirde beklentinin karşılığını veren en iyi yatırım araçlarından bir tanesi. Şimdi, Cihat Çiçek’te benzeri açıklamaları yaparak piyasayı sakın tutmaya çalışıyor. İşte ayrıntılar.

Piyasanın Kurdu Cihat Çiçek'ten Altın 2.140 TL Olacak Uyarısı! Duyanlar Kuyumcuya Altın Almaya Gidiyor

Cihat Çiçek, ekonomi piyasalarının kurdu diyebileceğimiz önemli isimlerden bir tanesi. Milyonlarca vatandaşımızın ekonomik olarak daha rahat olabilmesine olanak sağlayan, yatırımlarını daha dengeli ve stabil tutmalarına ışık tutan önemli bir ekonomist. Geçtiğimiz gün çıktığı bir Youtube kanalında altın yatırımcısını o kadar güzel motive edecek açıklamalar da bulundu ki insanlar Cihat Çiçek’i dinlerken ‘Hocam iyi ki varsın’ ‘Sen olmasan satacaktım altını’ gibi cümleler kullandı. Şimdi, bu ne demek? Diyelim ki altını 930 liradan satın aldınız. Şu an için altın ise 890 liraya kadar geriledi. Şimdi burada ne yapılır? Yaralı parmağı kesip atarsınız değil mi? Altın için bu yanlış işte.  

Cihat Çiçek: Altın İki bin 140 Lira Olacak!

Altının iki bin 140 lira olacağını belirttiğinden yaklaşık 10 dakika sonra canlı yayına 50 binden fazla izleyici katıldı. Anında Twitter ve çeşitli noktalardan yapılan duyurularda insanlar bir anda toplanmaya başladı ve Cihat Çiçek’in altın yatırımları konusunda verdiği önemli detaylar daha dikkatli dinlenmeye başladı. Cihat Çiçek’e göre gram altın bir sene içerisinde iki bin 140 lira olacak. Aslında çok gerçekçi ancak tarih olarak belki beklentileri bir nebze olsun karşılamıyor olabilir. Çünkü olası bir enflasyon artışı, savaş ve iç karışıklığın açık bir şekilde herkes tarafından kabul edilmesi gerekiyor ki altın bir yıl içinde iki bin 140 lira olsun.  

Cihat Çiçek: Altın İki bin 140 Lira Olacak!

Altın Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

Altın için ne zaman yükselişe geçecek sorusuna net bir yanıt vermek son derece yanlış. Çünkü altının ne zaman çıkacağı ya da ne zaman düşeceği gibi konularda net bilgi vermek herkesçe yanlıştır. Yanıltır ve kesinlikle hukuken de yasal değildir. Bu sebeple her ne olursa olsun altın şu gün çıkacak, bugün fırlayacak yazmayın hiçbir yerde. Bunları yazana da itibar etmeyin. Altını alın, unutun. Başka bir şey yapmanıza gerek yok. 

Etiketler

Ekonomi  
Reklamı Kapat