PKK Elebaşı Öcalan’ın Kardeşi Bayram Görüşmesini Anlattı!

Mehmet Öcalan, Kurban Bayramı'nda Abdullah Öcalan ile gerçekleştirdiği görüşmenin detaylarını paylaştı. Öcalan'ın barış çağrısında bulunduğunu ve HDP'ye halka hizmet etmesi için mesajlar ilettiğini belirtti.
PKK Elebaşı Öcalan’ın Kardeşi Bayram Görüşmesini Anlattı!
Gündem, Yaşam 16 Ağustos 2019 14:24

Teröristbaşı Abdullah Öcalan ile bayram görüşmesi gerçekleştiren kardeşi Mehmet Öcalan, PKK Elebaşının Kuzey ve Doğu Suriye için çözümün asla savaş olmadığını, asıl çözümün barış olduğunu belirttiğini; meselenin asla insan kanı dökmekle çözülmeyeceğini her zaman barışa açık olduklarını anlattığını belirtti. Aynı zamanda Öcalan,’ın HDP’ye halka hizmet etmesi için mesaj gönderdiğini de sözlerine ekledi.

“SİZİ BEKLEMİYORDUM, TESADÜFEN GELMİŞSİNİZ GİBİ”

Her görüşmede yüzünün kapıya baktığını belirten Mehmet Öcalan, bu sefer yüzünü çevirmesini istediklerini; Öcalan’ın geldiğini dönüp kendisiyle tokalaştığını belirtti ve kendisine “”SİZİ BEKLEMİYORDUM, TESADÜFEN GELMİŞSİNİZ GİBİ” sözünü söylediğini aktardı.

Türkiye Gündemi

Öcalan’ın kendisinden ülke gündemini sorduğunu da söyleyen Mehmet Öcalan, 3 gündem maddesi olduğunu söylediğini; bunlardan birinin Kuzey ve Doğu Suriye, diğerinin Pençe Harekatı, üçüncüsünün ise kurumlarda yaşanan sorunlar olduğunu anlattığını aktardı.

 

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com