17 Şubat 2022 19:02 Güncelleme : 17 Şubat 2022 18:35

PTT'den Elektrik Faturası Yardımı! Bu Şartlara Uyanlar Hemen Gidip Nakit Yardımını Alabilirler

PTT'den Elektrik Faturası Yardımı! Bu Şartlara Uyanlar Hemen Gidip Nakit Yardımını Alabilirler

Elektrik faturası desteği almak isteyenler PTT üzerinden bunu rahatça yapabilecekler. Bunun için öncelikle bu desteğin kapsamında olup olmadıklarını öğrenmeleri gerekiyor.

Son dönemde gelen zamlar ile birlikte çoğu dar gelirli aile faturalarını ödemekte zorluk yaşıyor. Bunun farkında olunması ile dar gelirli ailelere devlet belirli şartları sağlamaları durumunda elektrik faturası desteği sunuyor. Tabi bu yardımı alabilmek için PTT’yi kullanmadan önce nasıl başvuru yapacağınızı ve aynı zamanda desteğin ne şartlarda verildiğini öğrenmeniz gerekiyor. 

Elektrik Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elektrik faturası desteği almak için daha önceden veya şu an için devletten sosyal yardım alması gerekiyor. Hali hazırda devletten destek alan vatandaşların tek yapması gereken kimlikleri ve elektrik faturaları ile birlikte en yakın PTT şubesine gitmeleri yeterli oluyor.

Bunun yanında evde bakım aylığı alanlar veya bakım aylığı almasa da kronik rahatsızlığı nedeniyle evde cihaza bağlı olanlar bu yardımı alabiliyor. Ancak bu elektrik fatura desteği 200 TL ile sınırlanıyor.

Aynı zamanda bu yardımdan yararlanmak isteyen, ancak rahatsızlığı nedeniyle evden çıkamayacak olanlarda internet üzerinden elektrik desteği yardımına başvurma hakkına sahip olabilecekler. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Elektrik Desteği Yardımı Açıklaması

Hafta içi yapılan Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan elektrik desteği yardımı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Elektrik tüketim programı adı altında 3 yıllık dönemde ortalama olarak her yıl 2.1 milyon aileye yardım yapıldığını, yapılan yardımın toplam miktarının 6.4 milyar TL olduğunu açıkladı.

Kronik rahatsızlığı sebebiyle cihaz kullananları da bu kapsama alacaklarını ve bu sayede 20 bin aileyi de bu şekilde desteğe dahil edeceğini açıkladı. 

Kömür ve Doğalgaz Desteği Hakkında

Son dönemde çok gündem olan doğalgaz desteği ile ilgili de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 milyon hanenin bu yardımdan yararlanmasına olanak sağlayacaklarını aktardı.

Önümüzde ki günlerde yeni Türkiye Ekonomi Modeli ile ilgili olarak hazırlıkların açıklanacağını, bu sayede geçtiğimiz aylarda yaşanan dalgalanmaların artık ülkemizde olmasının önüne geçileceğini de aktardı.

Elektrik faturası yardımına ihtiyaç duyanların tek yapması gereken kimlikleri ve elektrik faturaları ile PTT şubelerine giderek işlemi başlatmaları yeterli olacaktır. 

Etiketler

Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış