Pucca 7 Sene Hapis Cezası Aldı! Gözyaşlarını Tutamadı…

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda "Uyuşturucu madde kullanımını özendirdiği" iddiasıyla yargılanmakta olan "Pucca" takma adlı Selen Pınar Işık, mahkeme tarafından 5 yıl 10 ay hapis cezası ve 66.666 TL adli para cezası aldı. Aynı davada yargılanmakta olan Rap müzik sanatçısı Burak Aydoğduoğlu ise beraat aldı.
Pucca 7 Sene Hapis Cezası Aldı! Gözyaşlarını Tutamadı…
Gündem, Magazin 12 Temmuz 2019 11:23

İstanbul Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanmakta olan Işık ve Aydoğduoğlu katılım gerçekleştirmedi. Tarafların avukatı duruşmada yer aldı. Müvekkilinin üzerine atılı olan uyuşturucu madde kullanımını özendirme suçunu işlemediğini belirten Avukat Ali Furkan Tatlı, böyle bir suç oluşması için ilk olarak özendirme kastının gerekli olduğunu ifade ederek hatta uyuşturucu karşıtı twitler atıldığına da dikkat çekti. İfade özgürlüğü çerçevesinde müvekkilinin kişilik haklarının zedelendiğini ileten Tatlı, beraat talebinde bulundu.

Sanık Burak Aydoğdu’nun avukatı Gülşen Orman Çakar ise müvekkilinin 11 yaşından beri Rap müzik yaptığının altını çizerek, herhangi bir şekilde uyuşturucu maddeye teşvik etme veya özendirme suçu olmadığını iletti. Her iki avukatta beraat talebinde bulundu.

Kısa bir ara veren mahkeme ardından kararı açıkladı. Mahkeme, Pucca lakaplı Selen Pınar Işık için Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme suçundan dolayı 7 yıl hapis cezasına çarptırdı. İyi halden dolayı ceza 5 yıl 10 aya düştü.

Mahkeme aynı zamanda sanık Işık’ı toplam 3.333 gün adli para cezası karşılığı olan 66.660 TL adli para cezasına çarptırdı. Bunun yanı sıra diğer sanık Burak Aydoğdu hakkında ise beraat kararı verdi.

“Ben Şimdi Ne Yapacağım”

Işık, Instagram hesabı üzerinden takipçilerine ilettiği videoda 7 yıl hapis cezasına çarptırldığını öğrendiğini belirterek “Ben şimdi ne yapacağım” diyerek çaresizliğini anlattı.

Sabah saatlerinde video atan Pucca “Günaydın Arkadaşlar” diyerek videoyu başlattı. Escobar ile ilgili attığı tweet sebebiyle 7 yıl ceza aldığını, Escobar’ın dahi bu kadar ceza almadığını belirtti.

Işık, mahkemede verdiği ifadesinde “yüzlerce fakir uyuşturucudan eve ekmek götürüyor” derken Narcos isimli diziden alıntı yaptığını belirterek bu Tweet’in Escobar’ın ölümüne atıf ve mübalağa olduğunu söyledi. Uyuşturucu kullanma hakkın olsaydı hangisini seçerdin isimli anketinin ise anlamsız olduğunu, moda olduğu için yaptığı bir paylaşım olduğunu söyledi.

 

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com