20 Nisan 2023 04:11 Güncelleme : 20 Nisan 2023 04:11

Resimdeki 3 hatayı bulanlar yüksek IQ'ya sahip! Oturma odasındaki 3 hatayı bulun zekanızı kanıtlayın

Resimdeki 3 hatayı bulanlar yüksek IQ'ya sahip! Oturma odasındaki 3 hatayı bulun zekanızı kanıtlayın

Son dönemde yaygınlık gösteren optik illüzyon ve dikkat testleri sayesinde eğlenceli vakitler geçirirken kendinizi test edebilirsiniz. Optik illüzyon ve dikkat testleri sayesinde bilişsel yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Farklı yaş grubu ve farklı zorluk derecelerine sahip olan bu testler ile kendinizi test ederken gözlem yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Resimdeki 3 hatayı bulanlar yüksek IQ'ya sahip! Oturma odasındaki 3 hatayı bulun zekanızı kanıtlayın.

Kendinizi test etmek için popüler bulmacalar haline dönüşen bu testler sayesinde arkadaşlarınıza meydan okuyabilir ve  bu testleri daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Oldukça zor olan bu bulmacalar yeteri kadar odaklandığınızda çözebilir ve sonuca kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Optik illüzyon ve dikkat testlerinde göz yanılsaması üzerine hazırlanan görüntülerde oldukça uyumlu bir tablo verilir. Ancak dikkatli bakan kişiler farklılıkları kolayca görebilir.

Görüntüdeki ayrıntılara dikkat ettiniz mi?

Optik illüzyon ve dikkat testlerinde göz yanılsamaları sunulurken istenen olguyu bulmanız istenir. Bazı testlerde süre aralığı verilirken bazı testlerde istenmez. Bunun nedeni süre aralığı içerisinde beyin stres hormonu salgılıyor. Salgılanan stres hormonu ile görüntüye daha iyi odaklanabiliyorsunuz. Verilen bu görüntüde bir odanın içerisinde kitap okuyan bir kadını görmekteyiz. Bu fotoğraf aslında çok normal görünse de fotoğrafta fark etmeniz gereken 3 yanlış bulunuyor. Oldukça zor görünen bu bulmacadaki 3 yanlışı bulabilmek için fotoğrafa dikkatlice odaklanmalısınız. Hala bulamadınız mı? Öyleyse cevaba birlikte bakalım.

Optik illüzyon testinin cevabı

Verilen görüntüde bulunan 3 hatayı herhangi bir süre kısıtlaması olmadan bulamanız isteniyordu. Dikkatli bir şekilde bakanların görebildikleri bu üç hata şu şekilde sıralanıyor;

Duvarda asılı olan saat terstir yani sol taraftaki rakamlar ile sağ taraftaki rakamlar yer değiştirmiştir.
Saatin yanındaki takvime bakın. Haziran ayı açıldı ve 31 gün gösteriyor ama Haziran ayı 31 gün değil.
Kadına bakın, özellikle ayaklarına. Bir ayağında ayakkabı, diğerinde terlik var. 

Optik illüzyon testinin cevabı

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat