Bir çok erkeğin hayali uzun ve güçlü sakallara sahip olmaktır. Sakal erkeğin makyajıdır terimi oldukça doğru bir söylem aslında. Bunun için bir çok yol denenebilir. Tabi ki bu seviyede genetik faktörler önemlidir. Sakal çıkarma da etkili olabilecek bir kaç yöntemi paylaştım.

Sakal serumu

Sakal çıkarmak için tabi ki mucizevi bir iksir yok. O yüzden biraz zaman tanımanız lazım kendinize. İlk verebileceğim yöntem sakal serumu olacaktır.

Sakal serumu gözeneklerinize gerekli vitamin ve minerali sağlayacağı için sakal çıkarmanız da etkili bir yöntem olabilir. Eğer sakallarınız ısrarla çıkmıyorsa bunu nedeni deri altınızda bulunan gözeneklerin aktif olmamasındandır.

Sağlıklı beslenmenin sakalda ki etkisi

Ve tabi ki her şeyin cevabı tabi ki beslenmedir. Beslenmeyi ele alalım. Vücudunuza gerekli olan protein, lif, vitamin ve minerali vermediğiniz sürece gelişiminiz de o kadar yavaş olur. Tıpkı saçların, tırnakların ve saçların hızlı uzaması gibi, sakallarda eş değerde diyebiliriz. Yeteri kadar proteini vücudunuza aldığınız zaman tabi ki sakallarınız beslendiği üzere, çıkması da kolaylaşacaktır.

Uykunun sakala sağladığı fayda

Uykuya değinecek olursak, hormonlarımız uyku modundayken çalışıyor. Vücudun kendi yenilemesi ve dinlendirmesi için uyku çok önemli bir faktör. Sakal çıkarmakta etkili olan deriyi dinlendirmek ve rahatlatmaktır. Uyku bu seviyede önemli bir yer alır.

Doğal ve hızlı sakal nasıl uzatılır?

Peeling uygulamasından bir örnek verebilirim. Cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırdığından ötürü deri altındaki gözenekleri açıp, sakallarınızı daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Sarımsak uygulaması oldukça bilinen bir yöntemdir. Ve bu uygulama sağlıklı ve bitkisel bir yöntemdir. Sarımsağı cildinize sürüp 20-30 dakika arası bekletmeniz ve ardından soğuk su ile yıkamanız gerekir.

Diğer bir yöntem ise yağın cilde olan faydasıdır. Zeytinyağı ve badem yağı, oldukça besleyici ve nemlendirici etkiye sahiptir. Bu bağlamda cildinize sürmek, sakallarınızı hızlı ve doğal yolla uzatmak için faydalı bir yöntemdir.