Olay Samsun’da Terme İlçesi’ne bağlı Kocaman Mahallesi’nde gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, kiraladığı otomobil ile gece yarısından sonra babasının köy evine giden işadamı O.D., kafasına silah ile tek kurşun sıkarak intihar etti. Olay yeri, kiraladığı arabada bulunan GPS takip sistemi sayesinde bulundu. Aracın çok uzun süre durduğu yerde çalıştığından şüphelenen otomobil sahibi, O.D.’yi telefon ile aradı.

Yerini GPS’ten Buldu

Defalarca araması üzerine cevap alamayan kiralama şirketi yetkilisi, olay yerine giderek durumu fark etti. Cansız beden ile karşı karşıya kalan adam, olayı derhal Jandarma ve sağlık görevlilerine ihbar etti. Olay yerine intikal eden Jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonrasında sağlık ekipleri, cansız bedeni Terme Devlet Hastanesi morguna götürdü.

Kardeşi de İntihar Etmiş

Edinilen bir başka bilgide, İşadamı O.D.’nin kardeşinin de, uzun zaman önce intihar ettiği söylenildi. O.D.’nin, Yaşamını intihar ederek sonlandıran kardeşinin mezarına yakın bir yerde kendini öldürdüğü belirtildi.

Sosyal Medya Kullanıcıları İntihar Haberleri Karşısında Üzüntülerini Gizlemiyor

Sosyal medyada, intihar etiketiyle gündeme gelen olayların fazlalaşması üzerine büyük tedirginlikler ortaya çıktı. Alınan intihar haberlerinin artması yürekleri burkmaya devam ediyor. Sosyal medya kullanıcıları, intihar olaylarına karşılık yaptıkları paylaşımlar ile üzüntülerini sergiliyor.