Samsun’da çöp kamyonunda kolu ve bacakları kesilmiş erkek cesedi bulundu. Dehşete düşüren cesedin, bir battaniyeye sarılı olduğu ve cesedin diğer parçalarının da bir çöp konteynerinde bulunduğu belirtildi. Olayın ardından polis ekipleri kimlik ve şüphelilerin tespiti için çalışma başlattı.

İlkadım ilçesinin, Reşadiye Mahallesi’ndeki Ilgaz Sokak’ta dün akşam saatlerinde bulunan ceset, polis ekiplerini harekete geçirdi. Çöp toplama kamyonunda kanlar içinde battaniyeye sarılı vaziyette bulunan erkek cesedi, temizlik görevlilerince fark edildi. Cesedi bulan görevliler hemen polis ekiplerine haber verdi. Görev yerine ulaşan ekipler inceleme başlatarak, cesedin bir erkeğe ait olduğunu belirledi. Ceset otopsi amacıyla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderildi.

Cesedin kimliğini tespit çalışmaları sürerken şüphelilerinde yakalanması için soruşturma ve araştırma başlatıldı. Olay yerine yakın tüm güvenlik kameraları incelenirken, temizlik görevlilerinden Şerif İnce olayla ilgili açıklama yaptı.

İnce, cesedi çöpleri toplarken fark ettiklerini ve cesedin fark edildiği yerin bir üstündeki konteynerden kamyona alındığını düşündüklerini söyledi. İnce, cesedin 50-55 yaşlarındaki bir adama ait olduğunu ve kamyona çöpün boşaltılmasından sonra cesedi fark ettiklerini ifade etti. İHA’nın haberine göre cesedin bulunduğu bölgede polis çalışma başlattı.

Bölgedeki tüm çöp konteynerleri aranmaya başlandı. Cesedin kesilen kol ve bacaklarının başka bir konteynerde bulunduğu bildirildi. Cesedin akşam saat 21.30’da bulunduğu ve battaniyeye sarılı bir çöp poşeti içerisinde olduğu öne sürüldü. Öldürülüp parçalara ayrılan cesedin kimliği tespit edilmeye çalışılıyor. Olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.