Sarar Çiftine Dehşeti Yaşatan Zanlılar Bulgaristan’dan Alındı!

03.07.2019 - 15:45
19
A+
A-

Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar’ın Eskişehir’de yer alan evlerinde darbeden, ardından ise evdeki çelik kasadan hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan şahıslar Bulgaristan’dan Türkiye’ye gönderildiler.

İçişleri Bakanlığı ve Türk İnterpolünün devreye girerek ortak çalışma yürüttüğü olaydan kısa süre sonra Bulgaristan’da yakayı ele veren 4’ü kadın olmak üzere toplam 6 zanlının, iade işlemlerinde sona gelindi. Lubimets şehrinde tutuklu olarak bulunan zanlılar, Bulgaristan polislerince büyük bir hassasiyetle Kapıkule Sınır Kapısı’nda Edirne ve Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildiler.

Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolleri tamamlanan şahıslar, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından hızlı bir şekilde Eskişehir’e getirildiler.

Olay

Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar, Mayıs ayı içerisinde Eskişehir’de yer alan evlerinde darbedilmiş, ardından ise çelik kasalarından soygun yapılmıştı.

Sarar Çifti

Olaya yönelik gözaltına alınan 2 şüpheliden, evde daha önce hizmetli olarak çalışmakta olan Moldova uyruklu kadın tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, araç kiralama işiyle uğraşan bir diğer zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

İçişleri Bakanlığı ve Türk İnterpolü’nün devreye girmesiyle birlikte olaydan kısa süre yaka paça yakalanan şüpheliler, Bulgaristan’da yakayı ele vermişlerdi.

Zanlılar geçen ay Bulgaristan Hasköy Bölge Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarak ifade vermiş ve tüm suçlamaları reddetmişlerdi. Mahkeme, Türkiye’nin iadesini istediği şahısların bazı eksik belgelerin tamamlanmasını beklemek amacıyla duruşmayı ertelemişti.