Sabah programlarının sevilen ve tanınan yüzü Seda Sayan, Jülide Ateş’in Jülide Ateş ile 40 programına konuk oldu, Julide Özdem, Seda Sayan’a İstanbul sözleşmesi ve Kadına şiddet hakkında görüşünü sorunca Sayan, “Özellikle Emine Erdoğan Hanımefendi bu konuda çok hassasiyet gösteriyor. Rica ediyorum, bu konuya el atmalı. Gerekirse Cumhurbaşkanı’na gidip yalvaracağım” ifadelerini kullandı. 

Şarkısı ve sabah programı sunucusu Seda Sayan ülkemizde her yaş grubundan insanın tanıdığı ünlülerden birisi, Seda Sayan’ı halk o kadar kabul etmiş durumdaki ona şakayla karışık “Seda bacı” lakabını dahi yakıştırmış durumda. Geçtiğimiz gün Sayan, Haber Global ekranlarında yayınlanan Jülide Ateş ile 40’ın konuğu oldu. Programın sunucusu Jülide Ateş’in sorularını yanıtlayan Seda Sayan kadına şiddet ve İstanbul Sözleşmesi hakkında konuştu.

“Emine Hanımdan Rica Ediyorum”

Sunucu Jülide Ateş’in “Kadına şiddet sence nasıl son bulur?” sorusuna yanıt veren Sayan, İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesine karşı olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul Sözleşmesi’nin iptaline karşıyım. Hatta kadına şiddete cezalar daha ağır olmalı. Özellikle Emine Erdoğan Hanımefendi bu konuda çok hassasiyet gösteriyor. Özellikle rica ediyorum, bu konuya el atmalı. Her gün bir kadın ‘Öldürülmemi mi bekliyorsun’ diye bağırıyor. Bu kadınlar için bir şeyler yapalım. Şimdi gene polis sahip çıkıyor. Biz babamı şikayet ettiğimizde ‘Kocandır döver’ denilip geri gönderiliyorlardı.

Gerekirse Erdoğan’a Yalvarırım

“Mahkemedeki iyi görüntüsü nedeniyle affediliyor. Bunlara cevap hakkı dahi verilmemeli. Pandemi nedeniyle bir çok şey kaldı. Ben gerekirse Cumhurbaşkanı’na yalvaracağım. Sadece kadın çekmiyor aile de etkileniyor. Çözüm çok ağır olmazsa sorun kötü yerlere gidiliyor. Aftan faydalanmamalı bu insanlar.”