Üniversite sınavına hazırlandığı belirtilen Kadir Şeker, ders çalışmak için kütüphaneye gitti. Kütüphaneden çıktıktan sonra, parktan geçerken bir adamın sevgilisini dövdüğüne rastladı.  Kadını kurtarmak için müdahalede bulunduğunda kadının sevgilisi Kadir’e de saldırmaya başladı. Sinirlerin iyice gerilmesiyle yüzü harap olan genç, ders çalışırken yemek için çantasında taşıdığı meyveleri soyduğu bıçakla müdahalede bulundu. Adamın kalbine denk gelen bıçak, talihsiz kaza sonucu doktor olma hayali taşıyan gencin hayallerine mâl oldu.

Sadece Ayırmak İstedi Ama Alkollü Adam Yüzünden Hayatı Kaydı

Boşandıkları eşi ile tartışmaya başlayan Özgür Duran eski karısı Ayşe D. ile şiddetli bir kavgaya tutuştu. Kadın, adamın alkollü olduğunu söyleyip, sinirlerine hakim olamadığını belirtmişti.  Kendini korumak için dışarı çıkıp, parka giden kadının peşine takılan eski kocası, olayı daha da şiddetlendirip, kavgayı parkta da sürdürmüştü. Fiziksel şiddetinde bulunduğu bu kavgayı gören 20 yaşındaki genç, ayırmak için gitti ancak işler iyiye gitmedi.

Kaçtı Ancak Saklanamadı

Parkta kurtarmak istediği kadının kocası Kadir Şeker’e de saldırmaya başladı ve o talihsiz kaza gerçekleşti. Kadir Şeker adamı kalbinden bıçaklayarak öldürdü. Bunun üzerine korktuğu için kaçan çocuğu, polis ekipleri yerlere damlayan kanı takip ederek buldu. Yaklaşık 1.5 km uzaklıkta evi bulunan teyzesine saklandı. Ancak polis güçlerinden kaçamadı.

Özgür Duran’ın daha önceden işlediği 19 ayrı suç bulunduğu söylendi. Adamın cenazesi otopsiden sonra gerçekleşirken, Zavallı Kadir Şeker ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklandı. Ayşe D. olayı anlatırken, “Eski eşim parkta beni dövüyordu. Görüp gelen çocuk bana yardım etmek istedi.” Şeklinde açıklamada bulundu.