SGK'dan Toplu Ödeme Herkese Yapılacak! Hemen Başvurun Tüm Alacaklarınızı Alın

17 Mayıs 2022 04:30 Güncelleme : 17 Mayıs 2022 04:30

SGK tarafından toplu ödeme yapılacağına dair önemli gelişmelerin gün yüzüne çıkması herkesi heyecanlandırdı. SGK başvuru yapan herkese vereceği bu ödemeyi paylaşmasının ardından başvuru detayları gündemimizde ki yerini aldı.

SGK'dan Toplu Ödeme Herkese Yapılacak! Hemen Başvurun Tüm Alacaklarınızı Alın

Sosyal Güvenlik Kurumu sigortalı çalışanlar için müjdeli haberi vermesi üzerine ihtiyaç sahiplerini yakından ilgilendiren önemli detaylar gündemimizde ki yerini aldı. Sigortalı kişilerin vefat etmesi durumunda aile yakınlarına sigortadan toplu ödeme yapılması söz konusu olduğu bildirildi. Sigortalının hem eşi hem de çocukları bu ödemelerden yararlanırken büyük bir merak ile araştırılmaya başlandı. SGK tek seferde toplu olarak yapacağı bu ödemeler ile ilgili önemli gelişmeleri aktarmasının ardından belli başlı şartlar dikkatleri üzerine çekti. Ödemeyi almak isteyen bireylerin başvuru şartlarına uyum sağlaması durumunda hemen başvuru işlemlerini gerçekleştirerek bu ödemelerden yararlanabileceği vurgulandı. İşte, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından vefat eden sigortalıların yakınlarını ilgilendiren son dakika gelişmeler…

SGK Çeyiz Ödemesi

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigortalının vefat etmesi durumunda eşi ve çocukları için birbirinden farklı destek ödemeleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Sosyal Güvenlik Kurumu özellikle kız çocukları için verdiği bu destek ödemeleri büyük bir merak içerisinde araştırılırken günümüzde evlilik ödeneği olarak gün yüzüne çıkmıştır. Çeyiz parasını almak için belli başlı şartlar yayınlanmıştır. Bu şartlara uyum sağlayan kız çocukları SGK üzerinden ödeme alarak çeyizlerini tamamlama fırsatını elde edebileceklerdir. Ancak bu ödemelerden yararlanmak için vefat eden sigortalının vefatından sonra 5 yıl geçmemiş olması önemli bir unsurdur. Başvuru yapılmaması durumunda bu süre sonunda bu ödemelerden yararlanma haklarına sahip olamayacakları vurgulanmıştır. 

SGK Çeyiz Ödemesi

Çeyiz Ödemesi Alma Şartları

Çeyiz ödemeleri SGK tarafından evlenecek olan kız çocukları için verileceği bildirilmesinin ardından bu ödemeler tüm dikkatleri üzerine çekmesinin ardından şartlar gündemimizde ki yerini aldı. Çeyiz ödeneği şartları arasında en önemli unsur vefat eden sigortalının ölümünden 5 yıl içerisinde faydalanılması gerektiği vurgulanmıştır. Çeyiz parasını almak için en önemli diğer unsur ise yetim aylığı alıyor olmaktır. Yetim aylığı evlenirken kesilmesi sebebiyle evlenecek olan kız çocukları için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından toplu bir ödeme yapılarak çeyiz ödeneği verilmektedir. 

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış