Ankara’da olağan üstü artan koronavirüs vakaları kontrol altına alınamıyor, bu sebeple bir sokağa çıkma kısıtlaması gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Ankara Valisi Vasip Şahin bu konu hakkında önemli bir açıklamada bulundu. Vali Şahin açıklamasında “Sokağa çıkma kısıtlaması olsun istemiyoruz, kurallara uyulması taraftarıyız” sözlerine yer verdi.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara’nın vaka sayısında en kritik illerin arasında olduğunu ve Ankara’ da ki pozitif hasta sayısının yani koronavirüse yakalanan hasta sayısının İstanbul’un iki katı olduğunu açıklamıştı.

Ankara’da bazı hastanelerin yoğun bakım kapasitelerinin dolmaya başladığı haberi bir çok ajans tarafından gün içerisinde yayınlandı. Hal böyle olunca gözler Ankara tekelinde bir sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı haberine çevrildi. Ankara Valisi Vasip Şahin bugün bizzat resmi bir açıklamada bulundu.

Ankara Valisinden Açıklama

 Ankara Valisi Vasip Şahin Ankara’da sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusuna verdiği cevapta, “Vatandaşın sağlığı açısından gerekirse gelecekte ek tedbirler alınabilir. Şu an sokağa çıkma kısıtlaması gündemimizde değil. Sokağa çıkma kısıtlaması olsun istemiyoruz, kurallara uyulması taraftarıyız”  dedi.

Mevcut Tablo

3 Eylül itibari ile ülkemizde toplam 274.943 kişi koronavirüse yakalandı. Bu güne kadar virüsü kapanların arasından 248.087 kişi koronavirüsü yenerek tekrar sağlığına kavuştu. Mallesef 6.511 kişide koronavirüs sebebi ile hayata gözlerini yumdu.

3 Eylül itibari ile günlük vaka sayısı 1.642 oldu iyileşen hasta sayısı 1.221 kişi olurken, 49 kişi koronavirüs sebebi ile vefat etti.

Fragman