Son hava tahminlerine göre  İç Anadolu’nun doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun batısı ile Karaman, Samsun,, Gümüşhane, Bayburt, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Antalya, Erzurum, Kars, Iğdır, Şırnak ve Ağrı illeri civarında yağış olması bekleniyor.

Yağışların kıyı kesimlerinde ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yağmur, İç ve Doğu Anadolu bölgesinde kar şeklinde olması bekleniyor. Adana, Hatay ve Mersin’in doğu bölgelerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında değişiklik beklenmezken, sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu taraflarından hafif, Marmara Bölgesi’nin güneyinde ve Ege Bölgesi’nin kuzey yönlerinde güçlü esecek.

Bazı illerdeki hava tahminlerine göre, bugün Ankara’da hava parçalı ve çok bulutlu, 5 derece, İstanbul’da, hava parçalı ve çok bulutlu, 9 derece, İzmir, parçalı ve çok bulutlu ,12 derece, Adana, çok bulutlu ve sağanak yağışlı, 12 derece, Antalya, çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı, 16 derece, Samsun, parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde ise hafif yağmurlu, 9 derece, Trabzon, parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde ise hafif yağmurlu, 10 derece, Erzurum, çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı, -1 derece Diyarbakır, çok bulutlu ve yağmurlu, sabah ilk saatlerde karla karışık yağmur ve kar yağışlı, 5 derece olacak.