Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün öğleden sonrası için uyarıda bulundu, Meteorolojinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul, Kırklareli, Yalova, Kocaeli, Sakarya çevreleri ile Edirne’nin kuzeyi ve Tekirdağ’ın kuzey ve doğusunda yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde daha çok Karadeniz tekelinde görülen sağanak yağışın bu sefer sırayı Marmara ve Trakya bölgesine bıraktığını gözlemliyoruz, bölge genelinde hava durumu parçalı ve az bulutlu gözükse de İstanbul ve diğer büyük iller için Meteoroloji’den uyarı geldi.

Pişeceğiz! Sıcaklık Gene Yüksek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün aktardığı bilgiler doğrultusunda Marmara Bölgesi’nde sıcaklık gene mevsim normallerinin üzerinde seyredecek gibi gözüküyor, bölgelere göre sıcaklık mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredecek. Öğle saatlerinden sonra ise bölgenin kuzey ve doğusunun çok bulutlu olması bekleniyor.

Diğer Bölgeler 8 ila 10 Derece Sıcak Olacak!

Hava sıcaklıklarının Marmara’nın kuzeyi, Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda mevsim normallerinin 3 ila 6 derece, diğer yerlerde ise mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

3 Büyük Şehrin Hava Durumu

İstanbul: 29°C Parçalı ve az bulutlu öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültüsü

İzmir: 32°C Az bulutlu ve açık

Ankara: 37°C Parçalı ve az bulutlu