Şırnak Cizre’de Nezir Kılıç isimli bir vatandaş, kaymakamlık binasının 4. katının koridor penceresinden kendini atarak intihar etti. Şırnak Valiliği’nden gelen açıklamada, intihar eden kişinin yüzde 76 zihinsel ve işitme engeli olduğu ifadeleri bulundu. Olay sonrasında çağrılan sağlık ekipleri, şahısı Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Ancak Nezir Kılıç, hiçbir tedaviye cevap vermeyerek hayatını kaybetti.

Sosyal Medya Gündeminde Zirvede

Nezir Kılıç’ın kendini boşluğa bıraktığı görüntüler sosyal medyada “intihar” etiketi ile trendlere girdi. Düşüş anının cep telefon kameralarına kaydedilip, sosyal medyada paylaşılması büyük tepkiler çekti.

Valilikten Gelen İntihar Açıklaması

Valilik yaptığı açıklamada, yüzde 76 zihinsel ve işitme engeli bulunduğu belirlenen Nezir’in (46) kaymakamlık binasına gelerek, binanın 4. katında bulunan koridor boşluğundan kendini attığı bildirildi.

İntihar girişiminin fark edilmesiyle, Cizre Kaymakamı Davut Sinanoğlu ve oradaki personellerin intiharı önlemek için çaba gösterdikleri söylendi. Ancak tüm ikna çabalarına rağmen, kendisini aşağı bıraktı.

Olaya derhal müdahale eden sağlık ekipleri, Nezir Kılıç isimli vatandaşı Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Ancak hastanede uygulanan tüm kurtarma çalışmalarına rağmen, tedavilere cevap vermeyip, yaşamını yitirdi. Valiliğin ek açıklamalarında ise, “Nezir Kılıç’ın epilepsi hastalığı bulunduğu ve daha önceden de intihar girişimine 3 kez başvurduğu tespit edilmiştir. Diğer intihar girişimlerinde gerekli müdahaleler yapılarak kurtarıldığı öğrenilmiştir. Evli ve 4 çocuğa sahip olan Kılıç’a, Cizre Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından düzenli olarak yardımlar edildiği de anlaşılmıştır.” şeklinde ifadeler bulundu.