Terör örgütü PKK’nın düzenlediği saldırı, Sarıköy köyü hudutlarında olan Pisikayası Tepesi konumunda gerçekleşti. Terör örgütü tarafından hazırlanmış el yapımı patlayıcıların tespit edilmesiyle birlikte, uzman ekipler tarafından yapılan imha denemeleri sonucunda meydana gelen patlamada 2 asker şehit düştü ve 7 asker yaralandı. Yapılan açıklamada; terör örgütüne karşı düzenlenen operasyonların arkasının kesilmeyeceği ve bu operasyonların büyük kararlılıkla devam edeceği ifade edildi.

Patlama sonucunda şehit olan askerlerimizin Astsubay Üstçavuş Esma Çevik ve Uzman Çavuş Kemal ayar olduğu olduğu belirlendi. Acılı haber, ilk olarak Türkiye’de sayısı oldukça az olan kadın bomba imha uzmanlarından biri olan Şehit Astsubay Üstçavuş Esma Çevik’in baba ocağına ulaştı. Ardından ise Uzman Çavuş Kemal Ayar’ın ailesi bilgilendirildi.

Parfüm Kokusu Yerine Barut Kokusunu Tercih Etti!

Olaydan önce Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi Twitter hesabından paylaştığı bir videoda Şehit Astsubay Üstçavuş Esma Çevik’in olması dikkat çekti. Paylaşılan videonun açıklama kısmında ise Esma Çevik’in parfüm kokusu yerine barut kokusunu tercih ettiği ifade edildi.

Yürek Dağladı

Jandarma Genel Komutanlığı resmi hesabından paylaşılan bu video kısa süre içerisinde binlerce retweet aldı. Videoyu izleyenlerin yürekleri dağlandı.