21 Şubat 2022 11:12 Güncelleme : 21 Şubat 2022 16:59

Şizofreni Hastalığından Kurtulan Ünlü Oyuncu Son Hali İle Sosyal Medyayı Salladı! Arda Kural Ekranlara Geri Dönüyor

Şizofreni Hastalığından Kurtulan Ünlü Oyuncu Son Hali İle Sosyal Medyayı Salladı! Arda Kural Ekranlara Geri Dönüyor

Yerli Dicaprio olarak anıldığı dönemlerde genç kızların sevgilisi olan Arda Kural, yakalandığı Şizofreni hastalığı nedeniyle yıllarca ekranlardan uzak kalmıştı. Aldığı tedavi ile birlikte iyileşme gösterip aldığı fazla kiloları veren ünlü oyuncu, 2 ayda tam 14 kilo vererek son hali ile sevenlerinin karşısına çıktı.

Sosyal medya hesabından paylaştığı son fotoğrafla takipçilerinin beğenisini toplayan Arda Kural, eski hallerine geri dönemeye başladı. Geçirdiği zor günlerin ardından yeni projelerle Televizyon ekranlarında sıkça görülmeye başlayacak. Psikolojik ve maddi zorluklar nedeniyle sakin bir hayat yaşamaya başlamıştı. İşte Arda Kural hakkında merak edilenler...

Artık Geri Dönüyor

Kral TV ekranlarında VJ olarak bulanan Kural, ardından dizilerde oynamaya başlamıştı. İlk dizisi ise Eyvah Kızım Büyüdü’ydü, daha sonra döneminin sevilen dizleri Lise Defteri ve ününü ün katan fenomen dizi Emret Komutanım'da Ferit karakteri ile popüler olmuştu. 

Artık Geri Dönüyor

Şizofreni teşhisi ve uzun yıllar çeşitli hastalıklarla mücadele eden Arda Kural, Ruh ve Sinir Hastalıkları merkezinde bir süre tedavi görmüştü. Geçirdiği hastalık nedeniyle zor zamanlar yaşayan Kural, bir röportajında kendi için bir savaş verdiğini ve bu savaşı kazandığını belirterek ekrana geri döneceğini açıklamıştı.

Gençlik yıllarında Yerli Dicaprio olarak anılan ünlü oyuncu Arda Kural, Kıyafetlerini ve saçlarını değiştirerek kendine yeni bir tarz yaratmıştı. En çok rahatsız eden kilolarından da kurtulma başlayarak eski ve genç hallerine geri döndü. Hayranları tarafından oldukça beğenilen yeni haliyle ekranlar dönmeye hazırlanan Kural, Sosyal medyanın gündeminde.

Arda Kural Kimdir?

Arda Kural, 12 Nisan 1980 tarihinde Yalova'da doğdu ve meslek lisesinde kimya okudu. Liseden sonra tiyatro ve oyunculuğa olan ilgisinden dolayı drama ve film eleştirmeni eğitimi aldı. 19 yaşında Roma tiyatrosuna profesyonel tiyatro oyuncusu olarak katıldı. Genç yaşta birçok tiyatro oyunu yazıp sahneledi. Oyunculuğu, yakışıklılığı ve yerli bir Leonardo DiCaprio lakabıyla kısa sürede televizyon dünyasına adım attı.

Oynadığı Diziler

2003 Lise Defteri
2004 Çınaraltı Kenan
2005 Beşinci Boyut
2005 Beyza'nın Kadınları
2005 Emret Komutanım
2005 Banyo
2006 Sahne
2006 Kızlar yurdu
2007 Kaptan
2007 Kelebek Çıkmazı
2007 Çok Özel Tim
2008 Büyük Buluşma
2008 Emret Komutanım
2008 Düğün Şarkıcısı
2008 Dur Yolcu
2009 Doludizgin Yıllar
2010 Gelecekten Bir Gün
2010 Kubilay
2012 Ayaz
2020 Tutunamayanlar

Etiketler

Magazin  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış