Antalya’da son iki günde etkili olan yağmur yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Bir tur otobüsü şoförü, Serik ilçesi, Karadayı Mahallesi’nde otobüsüyle Boğazkent istikametine ilerlerken yerde yağmur sularının birikmesiyle yolu farkedemedi. Yolun suyla dolmasıyla yolu şaşıran şoför, yönünü kaybederek tarlaya girdi. Tarlaya gömülen otobüsü gören çevredeki vatandaşlar yardıma koştu.

Edilen yardımlar sonucu otobüs bulunduğu yerden çıkarıldı. Otobüsün bir tur şirketine ait olduğu ve şoförün otelden turist almaya gittiği belirlendi. Olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevkedildi, ekipler tarafından yolda mahsur kalanlara yardım edildi.

Antalya’da Hava Durumu

Antalya ilinde bugün, günün en düşük hava sıcaklığı 10 derece, en yüksek derece 13 derece ölçülecek. Nem oranı en düşük yüzde 83, en yüksek yüzde 90 olarak göze çarpıyor. Rüzgarın Güneybatı yönünden saatte 13 kilometre hızla eseceği tahmin ediliyor. Antalya’da yarın bulutlu bir havanın hakim olması bekleniyor. Perşembe gününden itibaren parçalı bulutlu bir havanın hakim olması beklenen ilde Perşembe gününden itibaren güneşin görülmesi bekleniyor.

Kış Mevsimi’nde Antalya’da Nereler Gezilebilir?

Akdeniz Bölgesi’nin turizm cenneti Antalya’da gezilmesi gereken ilk yer olarak ‘Kaleiçi’ göze çarpmaktadı. Antalya Yat Limanı’na inişte tarihi bir dokuya sahip olan bölge turistlerin ilgisini çekmektedir. Gezilmesi gereken diğer bir yer ise ‘Kaleiçi’nin hemen aşağı kısmındaki yat limanıdır. Kamuya açık dev bir asansörle de inilebilen liman tepeden bakıldığında büyüleyen bir yapıya sahiptir. Tünektepe’de teleferikle Antalya’yı izlemenin zevki yaşanabilirken, Düden Şelalesi ziyaretiyle görsel zevki doruğa çıkarabilirsiniz.