Bakırköy’de babası savcı, annesi hakim olan 22 yaşındaki genç, kız arkadaşını sokak ortasında darp etti. Çevredeki vatandaşlar tepki gösterdi, öfkesine hakim olamayan genç, çevredekilerin üzerine araba sürdü. Görkem Sertaç Göçmen’in annesi hakimlikten istifa ederek oğlunun avukatlığını üstlendi.

Genç hakkında “Mala zarar verme”, “Kasten öldürmeye teşebbüs” , “Yaralama” ve “Basit yaralama” suçlarından 14 yıldan 32 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanmıştı. Babası savcı olan Göçmen 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tahliye edildi. Olay 2 Ekim 2018’de İstanbul, Bakırköy’de meydana gelmişti. Göçmen’in Ataköy’de hakim ve savcılar lojmanından pompalı tüfekle havaya ateş açtığı da iddia edilmişti.

OLAY NASIL OLDU?

Görkem Sertaç Göçmen ve kız arkadaşı A.A, Bakırköy’de bir AVM’nin önünde bir arabada tartışmaya başladı. Göçmen’in tokat attığı A.A aracın camını açarak “Bırak beni!” diye bağırdı. Çevredeki vatandaşlar da aracın yanına geldi ve Görkem Sertaç Göçmen’e tepki gösterdi. Göçmen arabadan inerek, Zişan Mert Durmuş’a vurdu, ve tekrar arabaya bindi.  Zişan Mert Durmuş, o sırada çevredekilerden yardım istedi. Göçmen olay yerine dönerek Zişan Mert Durmuş’u dövmeye çalıştı.Vatandaşlar Göçmen’e müdahale ederek yaraladı.Göçmen, aracına binerek vatandaşların üzerine sürdü. Cebrail Şık adlı kişiyi yaraladıArdından Göçmen aracını kaldırıma sürmeye devam etti ve kaldırımda bulunan diğer müştekileri yaraladı. Göçmen olay yerine dönerek, Zişan Mert Durmuşa demirle saldırdı. Polis olaya müdahale etti. Polis Göçmen’in çevredeki vatandaşlar tarafından linç edilmesini engelleyerek, Kartaltepe Polis Merkezi Amirliği’ne götürdü.