Fatih Portakal sürpriz bir karar alarak FOX TV ekranlarına veda etmişti, gene sürpriz bir karar ile bugün son kez FOX TV’de Ana Haber Bültenine çıkma kararı alacak. Bu emeklilik kararının perde arkasını da sevenlerine açıklayacak. 

Yaz süreci sonrasında artık popüler televizyon kanalları kış süreciyle yeni döneme başlamak için adımlar atıyor, yeni diziler, yeni yarışma programları, haber içerikleri şimdiden televizyonlarda baş göstermeye başladı.

Bunlardan bir taneside milyonları ekran başına kilitleyen Fatih Portakal’ın sunduğu FOX TV ana haber bülteniydi. Muhalif duruşu, söylediklerinde çekinmeyen tavırlarıyla bir çok insanın sesi olan Fatih Portakal, sürpriz bir kararla artık ekranlara ve FOX TV’ye veda edeceğini açıklamış ve hayranlarına şok geçirtmişti. Uzun süre sosyal medyanın gündeminde kalan bu karar çok tartışılmış ve en sonda Fox TV’nin doğrulamasıyla onaylanmıştı.

Fatih Portakal Zorlamı İstifa Ettirildi?

Bir soru işaretide sosyal medya üzerinden ortaya atılarak akıllarda kalmıştı. Bir çok kişi iktidar kanadından Fatih Portakal’ın zorla istifa ettirildiğini öne sürüyordu. Fatih Portak’ın ise sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda bu ortaya atılan iddiayı destekleyecek hiçbir kanıt gözükmüyordu.

Fox TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk konu hakkında İktidar, FOX yönetimine ve Fatih’e baskı yaptı ve yolları ayırma kararı aldılar diyorlardı. İktidar, Fatih Portakal’a para verdi iddiası vardı. Doğan Şentürk yol verdi, engellemek istemedi iddiaları vardı. Korktu kaçtı diyen de var. Bunlar çok komik” açıklamasında bulunmuştu.