Son Dakika! Suriye’nin Kuzeyinde Patlama…

Son Dakika! Suriye’nin Kuzeyinde Patlama…
03.07.2019 - 15:17
22
A+
A-

Suriye’nin kuzey sınırlarında Bab ilçe merkezi ve ilçede yer alan Kabbasin beldesinde eş zamanlı bomba saldırıları gerçekleştirildi. Muhaliflerin elinde olan bu bölgede yaşanan patlama sonucunda 2 sivil hayata gözlerini yumarken, 28 sivil ise yaralı olarak kurtuldu.

2 Ölü 28 Yaralı

Bab Bölgesi üzerinde meydana gelen patlama, Ömer bin Hattab Cami güzergahında gerçekleştirildi. 2’si ağır olmak üzere 15 kişinin yaralandığı söz konusu patlamada 2 sivil ise hayata gözlerini yumdu. Türkiye Diyanet Vakfı tarafından bakım / onarım çalışmaları gerçekleştirilmiş olan bu caminin belirli bölümleri de hasar gördü.

Kabbasin bölgesindeki patlama ise motosiklet aracılığıyla gerçekleştirildi. Buradaki patlamada ise yine 2’si ağır olmak üzere 13 sivil yaralandı. Sivil Savunma ekipleri tarafından patlama kaynaklı meydana gelen yangın söndürülmeye çalışırken, güvenlik güçleri bölge üzerinde yoğun bir şekilde güvenlik önlemi aldı.

Terör Örgütlerinin Yaptığı Düşünülüyor

Bölgede yer alan güvenlik güçleri, saldırının YPG/PKK tarafından yapıldığını düşünüyor. 2017 yılı Şubat ayı içerisinde Fırat Kalkanı harekatı kapsamında terörden tamamen temizlenen söz konusu bölge YPG / PKK tarafından işgal altına alınan Münbiç ve Tel Rıfat arasında bulunması sebebiyle sürekli olara terör örgütlerince taciz ediliyor.