Malatya’da 5.1 büyüklüğünde deprem yaşandı. Yerin 2 kilometre altında, saat 10.02’de meydana gelen bu deprem halkta büyük korku yaratırken herhangi bir can ve mal kaybının olup olmadığı ise bilinmiyor.

  • 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından artçı olduğu tahmin edilen 3.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.
  • SON DAKİKA – 3.8 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı.

Depremin tam noktası Malatya Doğanyol olarak açıklanırken, depremi hisseden şehirler Elazığ, Adıyaman ve Diyarbakır oldu.

– SON DAKİKA – OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Elazığ’da hissedilen büyük deprem sonucunda eğitime tedbir amaçlı bir gün süreyle ara verildiği bilgisi paylaşıldı.

Valilik Açıklama Yaptı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, meydana gelen deprem sonrasında bir açıklama altına imza atarak; henüz kendilerine ulaşan bir olumsuz durum olmadığını aktardı.

Tüm ekipleri sevk ettiklerini, AFAD başta olmak üzere, Kızılay, İtfaiye ve Jandarma ekiplerinin şuanda harekete hazır halde sahada olduklarını, bir olumsuzluk tespit etmediklerini, daha önce 5.2 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandığını ve bazı hasarlar meydana geldiğini; bu depremde de muhtarlarla iletişime geçerek hasar araştırması yapacaklarını aktardı.

Bu tür depremlerin ardından her zaman artçıların meydana gelebileceğini, vatandaşların kesinlikle sakin olması gerektiğini aktaran Vali, hiçbir olumsuz durum olmadığını tekrar tekrar söyledi.