Soylu’dan Önemli Duyuru! Hız Limitleri Artacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, otoyollardaki hız limitlerinde artışa gideceklerini ifade ederek, 120 kilometreyi %5 ya da %6’lık artışla 140 kilometreye çıkarmak için çalışma yaptıklarını ifade etti.

Soylu’dan Önemli Duyuru! Hız Limitleri Artacak
10.09.2019 - 17:50
466
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2020 yılı içerisinde otoyollardaki hız limitlerini artırmak için çalışma yaptıklarını belirterek, 120 kilometre olan sınırı %5 ila 6 arasında artırarak 140 gibi bir hıza yükseltme değerlendirmelerinin olduğunu anlatı.

Radyo Trafik Marmara’da Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı tarafından sunulan “Bilirkişi” isimli programa telefonla katılım gerçekleştiren İçişleri Bakanı Soylu, trafik kazalarının %95’inin yoldan dolayı değil, sürücüden dolayı yaşandığını belirtti. Kazaları azaltabilmek adına birçok çalışma yürüttüklerini belirtti.

Üst Limit Artabilir

Hız koridorunu otobanlar dışında gerekli olan yerlerde de devreye sokacak olduklarının altını çizen İçişleri Bakanı Soylu, 2020 yılı hedeflerinin trafik kazalarındaki ölüm oranlarını %20 ila %25 arasına indirebilmek olduğunu belirtti. Daha doğrusu diye devam eden Soylu “ölüm oranlarını azaltabilmek” dedi.

Yolların standartlarının normalden yüksek olmasının Türkiye açısından büyük önem taşıdığını dile getiren Soylu, 120 kilometre sınırını %5 – 6 oranında artışla 140 kilometreye yükseltme gibi bir düşünceleri olduğunu aktardı.