Yalova’da fotoğraf stüdyosu bulunan bir şahıs, fotoğraf çekimi öncesinde üstlerini değiştiren müşterilerini kayda aldı. Görüntülerle kendisine bir arşiv oluşturan ve emniyette alınan ilk sorgusunda suçu kabul eden şahıs çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Fatih Caddesi’nde faaliyet gösteren bir fotoğraf stüdyosunun sahibi olan İ.K.’nin çalışanları ile bazı müşterilerinin giyinip soyundukları kabine Gopro isimli bir aksiyon kamerasını gizli şekilde yerleştirdiği ve görüntülerini çektiği ortaya çıktı.

6 Kadını Kaydetmiş

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlı İ.K.’yı dün gece yarısı saatlerinde evine düzenledikleri operasyonla kıskıvrak yakaladı. Ekipler iş yerinde de arama yaptı ve dijital materyallere el koyarak inceleme yaptı.

İnceleme kapsamında toplam 6 kadının gizlice kaydedilen görüntüleri olduğu tespit edildi.

Zanlının emniyette gerçekleştirilen ilk sorgusunda görüntüleri gizlice çektiğini itiraf ettiği öğrenildi. İ.K. emniyetteki işlemleri sonrasında adliyeye sevk edildi. Zanlı, polis aracına bindirilirken gazeteciler tarafından yöneltilen sorulara cevap vermedi.