Spor salonuna gitme planlarınız varsa eğer dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler vardır.

Özellikle çok uzak salon tercih etmek, motivasyonunuzu düşürmenizi sağlayabilir. Çünkü yorgun olduğunuz bir günde spor salonu uzakta olduğu için üşengeçlik çökebilir ve bu sebep spora gitmemenize neden olur. Evinizin yakınlarında olan bir spor salonu varsa eğer, tercih edebilirsiniz.

Diğer bir konu ise, salonunuzun hijyenik olması. Eğer salon hijyenik değilse, sağlık problemlerinize ve odak probleminiz kötüye gitmesine neden olabilir. Kullanacağınız aletlerde kirlilik durumu olması, egzersiz esnasında odaklanamadığınız için verimsiz bir antrenman geçirebilirsiniz.

Salonunuzun geniş ve ferah olması da motivasyonunuz açısından önemli bir rol oynar. Dar bir salonda antrenman yapmak hareket alanınızı kısıtlar. Bu nedende salondaki insanları da hesaba kattığımız da, küçük bir alanda verimli bir antrenman yapmak oldukça zor olur.

 

 

Size hitap eden egzersiz makineleri ve dekorasyon var ise motivasyonunuz daha da hat safa çıkacaktır. Ve bu işi severek, heyecanlı bir şekilde yapmanızı sağlar.

Spor salonu seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir faktör ise, salon ısısı. Eğer kış aylarında spor salonunuz soğuksa bu istemeyeceğiniz bir durum olur. Terlememenize, neden olur ve spor yaparken ter atmaya özen gösterin. Bilirsiniz ki terlemek çok sağlıklıdır.

Spor salonunuzu seçtikten sonra disiplinli ve kararlı şekilde, hedeflerinize adım adım ulaşmaya başlayabilirsiniz.