Süleyman Soylu İstanbul Seçimleriyle İlgili “Korku” Açıklaması Yaptı!

Süleyman Soylu İstanbul Seçimleriyle İlgili “Korku” Açıklaması Yaptı!
23.05.2019 - 11:09
11
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Esenyurt’ta yer alan bir restoranda sahur programına katılım gerçekleştirerek birtakım açıklamalar altına imza attı. AK Parti İl Başkanlığı’nın organizasyonuyla yapılan ve STK temsilcilerinin katıldığı programda önemli konular ele alındı.

Türk milletinin büyük bir ferasete sahip olduğunun altını çizerek açıklamalarına başlayan Bakan Soylu, Türk milletinin ortak aklının büyük güce sahip olduğunu ve asıla yanılmayacağını ifade etti. Türk milletinin ders vermek istediği zaman ders verdiğini, uyaracağı zaman da uyarıda bulunduğunu ileterek övgü dolu sözler sarf etti.

Türk milletinin tebrik ve takdir edilecek  bir şey olduğunda ettiğini, tekdir edeceği zaman onu da etmekten çekinmediğini belirterek, bugüne kadar ortalaması, genel tespiti yanılmamış tek milletin Türk milleti olduğunun da altını çizdi.

KORKUM VAR

23 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlerle ilgili “korkum var” açıklaması yapan Soylu İstanbul’un bir ideoloji ve siyasi çatışma merkezi haline getirilmesine kesinlikle razı gösterilmeyeceğini iletti. Ülke olarak çok farklı bir noktadan bir noktaya gelindiğini, kendisinin bu vatanın bir evladı olarak korkusu olduğunu ifade etti.

Cumhur İttifakı Açıklaması

Her iktidarın, yapılan tüm mahalli seçimlerde %3 ila 4 oranında puan kaybı yaşadığını, bunun gayet olağan olduğunu ileten Soylu, Türk milletinin AK Parti’ye kaybettirmediğini belirterek Cumhur İttifakı’nın %52 oranında oy aldığının altını çizdi.

Amaç İstanbul’u Kamplaşmak Dedi!

Soylu, demokrasilerde var olan bir tehlikeden bahsetti. Sesi yüksek çıkanın galip geldiği bir sistemin 5 yıl sonra seçimin hükmünü tamamıyla ortadan kaldıracağını, İstanbul seçimleriyle ilgili ortada açık bir şaibe olduğunu vurguladı. İstanbul’daki amacın İstanbul’u kamplaşmanın ve 23 Haziran’ı bir ideolojik karmaşanın başkenti haline getirmek olduğunu ifade etti.

İstanubl’un gücüyle birlikte 23 Haziran’dan sonra ülkeye zarar verecek hareketler yapmanın da bir diğer amaç olduğunu dile getiren Soylu, zihniyetin hiçbir zaman değişmediğini, CHP’nin aynı zihniyetle, aynı yolda yürüdüğünün altını çizerek cümlelerini noktaladı.