PKK’nın karanlık yüzünü canlı yayın programında ifşa eden Soylu, yaptığı açıklamada örgütün çocuklara çirkin davranışına ilişkin bilgiler verdi.

Süleyman Soylu, PKK’yı Sapkınlıkla Niteledi

Terör örgütü PKK’nın çirkin yüzünü ifşa eden Süleyman Soylu, örgütteki çocukların aileleriyle zaman zaman iletişim kurduğunu, çocukların dönmek istediklerini belirtti. PKK’nın çocukları kandırıp, kaçırdığını ifade eden Soylu, terör örgütünü sapkınlıkla niteledi. Örgüt hedefinin genç kızlar olduğunu vurgulayan İçişleri Bakanı, çocukların bir ay sonra kaçma planları yaptıklarını ve kaçış esnasında neler yaşadıklarını kendilerine anlattığını ifade etti.

Video İğrençliği

Örgütün çocuklara çirkin davranışının, örgüt tarafından videoya alındığını söyleyen Soylu, olayı iğrençlikle niteleyip  videoların paylaşımıyla ilgili değerlendirmeler yapıldığını ifade etti. Soylu, “İğrenç insanlar bunlar, hem yapmışlar hem videoya almışlar” dedi.

“Orada Duran Kalkan Diye Biri Var”

Pkk’nın liderlerinden olan Duran Kalkan geçtiğimiz günlerde tecavüz iddialarıyla gündeme gelmişti. Süleyman Soylu,  “Orada Duran Kalkan diye biri var hedefi genç kızlardır.” dedi. Urfalı Meryem ve Ağrılı Güldünya adlı genç teröristler, Duran Kalkan’ın tecavüzü nedeniyle böcek ilacı içerek intihar etmişti. Kadın teröristler arasında “Biçirpinin(sapık) Abbas” olarak bilinen Kalkan, tecavüz ettiği “Avesta Kato” ve “Viyan Cudi” kod adlı teröristler tarafından ifşa edilmiş, bu teröristler terör örgütü tarafından infaz edilmişti. Yalan söylemekle suçlanan teröristler, ayrıca ajanlıkla nitelenmişti. Terör örgütü PKK’nın çocuklara çirkin davranışlarına ilişkin videoları ellerinde bulundurduklarını ifade eden Süleyman Soylu, videoların paylaşılması yönünde değerlendirmeler yapıldığını ifade etti. Süleyman Soylu, sapkın bir örgüt olarak nitelediği PKK’yı deşifre ederek, örgütün karanlık yüzüne ışık tuttu. İçişleri Bakanı, geçtiğimiz hafta sonu katıldığı, CNN TÜRK kanalında  yayınlanan “Hafta Sonu Özel” programında bu demeçlerine yer vermişti.