Meksika’nın doğu bölgelerinde Cacahoata şehrine yakın noktalarda yer alan bir köyde ikamet etmekte olan, isminin Alfredo Roblero olduğu öğrenilen sapık, 6 yaşında olan küçük bir kıza tecavüzde bulunup, ardından onu öldürmesi sebebiyle köylüler tarafından yakılarak öldürüldü.

Köylüler tarafından ibret-i alem olması açısından köy meydanında bulunan direğe bağlanan sapık şahıs; ilk olarak dakikalarca dayak yedi. Ardından ise üzerine çamur atarak boğulması sağlandı. Kendine gelen sapığı direkten çözen köylüler ardından yere yatırarak tekmelediler. Öfkesi dinmeyen köylüler, bunun ardından sapık şahsın üzerine benzin döktü ve canlı canlı yaktı.

Sapık şahıs büyük bir acı çekerek yardım çığlıkları atsa da, yüzlerce kişi adamı linç etmekten öteye gitmedi. Tecavüzcünün polise teslim edilmesini istediğini iddia eden tacize uğrayan kızın halası, köylülerin kendisine bu şahsın canlı çıkamayacağını söylediğini, bunun sonrasında elinden zorla aldıklarını ifade etti.

Olay yerine gelen polisler, yanarak öldürülen sapığın cesedini buldular. Olayın ardından bir takım açıklamalar altına imza atan yetkililer, kimsenin başkasını yargılama veya ceza kesme yetkisi bulunmadığını; olaya yönelik suçu bulunan herkesin gerekli cezaları alacağını ve bu kapsamda oldukça geniş çaplı soruşturma başlatıldığını açıkladılar