Şişli Belediyesi’ne bağlı temizlik işçileri tarafından bulunan terk edilmiş bebek, herkesi şaşırttı. Temizlik işçileri, Kuştepe Yavrukuş Sokağı’nda bulunan çöp konteynerini boşalttıktan sonra yeni doğmuş bir bebeğin ağlama sesini duydu. Presleme işlemiyle az kalsın ezilecek olan bebeği, atıldığı çöp poşetinden çıkartan temizlik işçileri, bebeği Kuştepe Sağlık Merkezi’ne götürdüler. Sağlık durumunda bir problem olmadığı belirtilen bebeğin, kontrolleri yapıldı. Poşetin içinde canice bırakılmış olan bebeğin, ailesinin bulunması için araştırmalar yapılıyor.

“Oyuncak Bebek Sanabilirdik”

Diğer bir yandan bebeği fark eden temizlik işçisi Bülent Gürlevik, her sabah olduğu gibi  34 CLG 587 plakalı çöp aracıyla görevlerini yaptıklarını belirterek, Bebeğin olduğu çöp konteynerini arabaya boşaltıp, hareket ettiklerini söyledi. Yüksek sesle ağlaması üzerine bebeği fark edip, aramaya başladıklarında bulamadıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Kurtulması Büyük Mucize”

“Başımı kaldırıp, baktım. Kepçenin ağzına sıkışmış şekilde kafasını gördüm. Çok fazla ağlıyordu. Arkadaşa bebek canlı dedim. O da bana ‘Bırak oyuncaktır.’ dedi. Bebeği kurtarıp, kucağıma aldığımda canlı bebek olduğunu anladım. Şoklar içinde kaldım. Duygularımı nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Direk sağlık ocağına yetiştirdik. Temizlik İşleri Müdürü Savaş Doğan’ı çağırdık. Ekipçe geldiler. Bizi hemen hastaneye yönlendirdiler. Bu olay oyuncak bebek olarak hep geliyor başımıza, yani oyuncak bebekler preslendiği zaman veya düştüğünde ağlama sesi çıkarıyor. Ben farklı olduğunu anladım. Canlı bebek ağlaması olduğu belli oluyordu. Dikkatsizliğimize denk gelmedi neyse ki. Gerçekten oyuncak bebekte sanabilirdik. Çöpü presledikten sonra canlı olarak kurtulması çok büyük bir mucize.”

Şeklinde açıklamalarda bulundu. Mucize olayın üzerine bebeğin ailesi araştırılırken, polis ekipleri temizlik işçilerinden ifade istedi.