23 Şubat 2022 11:30 Güncelleme : 23 Şubat 2022 11:30

Timsahın Midesinden Çıkanlar Şok Etti! Dünyanın En Büyük Timsahı Şimdi Bilim Adamları Tarafından İnceleniyor!

Timsahın Midesinden Çıkanlar Şok Etti! Dünyanın En Büyük Timsahı Şimdi Bilim Adamları Tarafından İnceleniyor!

Filipinler'de bulunan ve dünyanın en büyük timsahı olarak kayıtlara geçen devasa hayvan, tam 93 milyon yıllık bir fosil çıktı. Üstelik bu fosil, sadece bakteriler sayesinde günümüze kadar gelmiş. Bazıları fotoğrafların sahte olduğunu düşünürken bazıları her şeyin gerçek olduğunu düşünüyor. İşte, bilim adamları tarafından açıklanan 93 milyon yıllık timsah fosili hakkında merak edilen tüm detaylar.

Filipinler’de keşfedilen ve tam 93 milyon yıllık bir fosil olduğu belirlenen timsahın midesi açıldı. Bilim adamları, devasa hayvanın midesinden çıkanları görünce adeta şok oldular. Timsah, hayatta kalabilmek için çok ilginç bir durumun içerisinde kalmıştı.

Filipinler’de keşfedilen dünyanın en büyük timsahı üzerindeki araştırmalarda dikkat çeken detaylar ortaya çıktı. Timsahın beslenme düzenini belirlemek isteyen bilim adamları, 6 metre 17 santimetrelik hayvanın karnını açtıklarında şok eden bir tabloyla karşılaştılar. Devasa hayvan, karnını doyurabilmek için kendi yavrusunu yemek zorunda kalmıştı.

Dünyanın En Büyük Timsahı Tavuk Kemiğinden Tespit Edildi!

Çalışmanın öncü isimleri arasında yer alan Joseph Bevitt, ‘’Bölgede arama yaptığımız sırada ışınlarda bir tavuk kemiği tespit ettik. Bunun kesinlikle bir timsah olduğunu düşündüm ve sezilerim doğru çıktığı an çok mutlu oldum. Bu devasa hayvan, hem boyu hem de dişleri nedeniyle dünyanın en büyük timsahı. Fakat karnından çıkanlar, bu devasa hayvanın çok da masum olmadığını gösteriyor. Timsah, tam 93 milyon yıl önce hayatta kalabilmek için kendi yavrusunu yemiş.’’ ifadelerini kullandı. 

Bugüne Kadar Bakteriler Sayesinde Korunmuş!

Bilim adamları, 93 milyon yıllık olduğu anlaşılan timsah fosilinin bugüne kadar nasıl geldiğine dair bilgi verdi. Buna göre timsahın ölümünün ardından kayalık bir alanda kaldığı ve bu alanda bulunan bakterilerin timsahın vücut yapısının bozulmasını engellediği açıklandı. Bu durum, balta girmemiş ormanlarda daha birçok hayvan fosilinin olduğunu da gözler önüne serdi.

Şimdilerde bilim insanları, dünyanın en büyük timsahının bulunduğu yerde farklı araştırmalar yapmaya başladılar. Bu bölgede bakterilerin hayvan bedenlerini çok iyi koruduğu ve birçok fosilin daha bulunabileceği bildirildi. Bilim adamları, araştırmalarını hızlandırarak yeni hayvan fosillerini bulabilmenin hayalini kuruyorlar.

Sosyal Medya İkiye Bölündü! Sahte Mi Gerçek Mi?

Filipinler’de bulunan 93 milyon yıllık timsah fosili, sosyal medyayı da ikiye böldü. Bazı kullanıcılar fotoğrafın sahte bir timsaha ait olduğunu düşünürken bazıları tamamen inanmayı tercih ettiler. Araştırmaların yalan olduğunu iddia eden sosyal medya kullanıcıları, hiçbir bakterinin 93 milyon yaşında bir timsahı saklayamayacağını bilimsel kanıtlarla ifade ettiler. Şimdilerde milyonlarca insan, dünyanın en büyük timsahı hakkında gelecek daha net bilgileri merakla bekliyorlar. 

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat