İnsanlarda ve omurgalı canlılarda bulunan boynuzsu tabakaya tırnak denir. Her parmak ucunun dış kısmında bulunan kreatin proteininden meydana gelen bir yapıdır.

Tırnak yemeye sebep olan faktörler

Tırnak yemeye sebep olan birçok duygusal faktör vardır. Bunlardan örnek verecek olursak; Kaygı, stres, korku…

Tırnak nasıl hızlı uzatılır?

Tırnak uzamasının gereklilikleri arasında vücudun ihtiyacı olacağı kadar su tüketimi, vitamin alımı, ve sağlıklı beslenmeden geçer.

Ayrıca hızlı tırnak uzatımında kesme şekilleri de fark gösterir. Tırnaklarınızı küt kesiyorsanız bu daha yavaş uzamasına neden olur. Yuvarlak şekilde kesip törpülendiğinde daha hızlı uzadığının farkına varacaksınızdır.

İnsanlar tarafından yaygın olarak bilinen bilgi ise tırnakları suda bekletmektir. Suda bekletmek tırnaklarınız için zararlıdır. Tırnakların yumuşamasına ve kırılmasında neden olur. Tırnak güçlendirici birtakım bakım ürünleri kullanabilirsiniz.

Hızlı tırnak uzatmak için uygulanan karışımlar

  • Sirke ve tuzu karıştırarak tırnaklarınıza süreceğiniz karışım etki gösteren bir uygulama olacaktır.
  • Tırnak etlerini güçlendirecek olan besin ise meyvedir. Bu meyvelerden etkili olacaklar ise; Muz, portakal, elma kabuklarıyla yapacağınız karışımı,  tırnaklarınıza sürün.
  • Son karışımımız ise limon suyu ve zeytinyağınından olacaktır. Aynı şekilde tırnaklarınıza yedirerek hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz.