Trafik Magandası Şarkıcı Cüneyt K. Çıktı!

Trafik Magandası Şarkıcı Cüneyt K. Çıktı!
04.07.2019 - 11:52
37
A+
A-

İstanbul’un birçok noktasında lüks markalı otomobiliyle cadde ve sokaklarda drift terörü yapan 2 maganda, sivil polisler tarafından kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Ehliyetlerine el konulan ve 10.020 TL idari para cezası yazılan ve birinin de aracı trafikten men edilen 2 maganda, 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıkacaklar.

Magandalardan birinin şarkıcı Cüneyt K. olduğu  ortaya çıktı. Çıkarttığı single parçalardan biri kısa sürede 1 milyon izlenmeye ulaşan Cüneyt K. şarkının klibinde ise yine trafik magandalarından Harun T. ve Ünal T.’yi oynattı.

Herkesin Canını Tehlikeye Attı

İstanbul Bağcılar’da oldukça işlek bir caddede ortaya çıkan lüks otomobilli trafik magandası, akşam saatlerde trafiğin yoğun bir şekilde aktığı anda dakikalar boyunca drift yaparak tüm trafiği tehlikeye attı. Cadde ve sokaklarda adeta terör estiren trafik magandası, birde o anları videoya alıp sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Ataşehir’de bir başka lüks otomobilli maganda ise kamera kaydı açıp “senin için dönüyorum” dedikten sonra kavşakta drift hareketi yaparak hem kendi canını hemde diğer tüm sürücülerin canını tehlikeye atmıştı.

Ehliyetlerine El Konuldu, Araç Trafikten Men Edildi

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasıyla birlikte harekete geçerek trafik magandalarının peşine düşen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği görevlileri çalışma başlatarak konuyla yakından ilgilendi. Yapılan teknik ve fiziki takipler sonucunda Bağcılar’da yanlama yapan plakanın 34 KZU 01 olduğunu, Ataşehir’de yanlama yapan plakanın ise 34 GAM 16 olduğunu tespit etti. Kısa sürede sahiplerine ulaşan ekipler 2 ismi de kıskıvrak yakaladı.

Şubeye götürülen 2 sürücüye toplam olarak 10.020 TL para cezası yazılırken, sürücülerin ehliyetlerine 60 gün süreyle el konuldu. Şarkıcı Cüneyt K.’nın aracı ise 60 gün süreyle trafikten men edildi.