Türk – İş Başkanı Atalay Çok Sert Çıktı!

Toplu İş Sözleşmesi masasında mikrofonun açık olduğunu unutarak "Uzasa işi karıştıracağız" diyen ve sosyal medyada büyük bir hızla yayılarak tepki toplayan videosuyla dikkatleri üzerine çeken Türk - İş Genel Başkanı Ergün Atalay, ülkeyi ve işçiyi satanların, hakaret edenlerin ve iftira atanların alçak olduğunu söyledi.
Türk – İş Başkanı Atalay Çok Sert Çıktı!
Ekonomi, Gündem 16 Ağustos 2019 11:07

Toplu İş Sözleşmesi masasında mikrofon kurbanı olan ve “Uzasa işi karıştıracağız” cümleleriyle skandal yaratan, kamuoyunda “İşçiyi sattı” eleştirileri karşısında kalan Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay savunma yaptı.

İstifa çağrıları sonrasında açıklama altına imza atan Atalay, ülkeyi ve işçiyi satanların, insanlara hakarette bulunanların ve iftirada bulunanların asıl kendileri olduğunu ve alçaklık yaptıklarını anlattı. Bugüne kadar ne ülke, ne mazlum ne de işçi yönünden hiçbir satış politikası izlemediğini ifade ederek Allah’ı şahit tuttu ve kendi üzerlerinden kimsenin siyaset yapmasını istemediğini söyledi.

Atalay, Demiryol – İş Sendikası Adapazarı Şubesinde Hükümet ve Türk – İş’in 2019 – 2020 dönemi kamu işçisine yapılacak olan zammı görüşmek için bir araya geld. Türk – İş Genel Başkanı Atalay’ın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a ilettiği ve büyük tepki toplayan sözlerle ilgili açıklama altına imza attı.

Sendikaların siyasi partilerin arkasına sığınarak faaliyet yürütmemesi gerektiğini aktaran Atalay, işçinin haklarını bugüne kadar en dip noktasına kadar savunduğunu ve bugünden sonrada savunacağını söyledi.

Eleştirilere Yanıt Verdi

Kendilerinin o gün masaya oturup sayın bakanla yukarıdan inerek konuştuklarını, zammı bakanın açıklaması gerektiğini ve ardından canlı yayının durduğunu belirtti. Kendisine dönerek bir şey söyleyecek misin diye sorduğunu, kendisinin ise “söyleyecek bir şeyim yok” dediğini; ortalığı karıştıracağını bilemediğini anlattı.

Başka hiçbir ifadesi olmadığını dile getiren Atalay, siyasilerin twitler atmaya devam ettiğini anlattı. Ardından ise ülkeyi ve işçiyi satanların, insanlara hakaret edenlerin, iftirada bulunanların ve esas alçakların onlar olduğunu anlattı ve bugüne kadar ne ülkeyi ne de işçiyi sattığını söyledi.

 

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com