Turkcell’den Dev Adım! Yenilikler İçin Düğmeye Basıldı

Turkcell’den Dev Adım! Yenilikler İçin Düğmeye Basıldı
Ekonomi, Teknoloji 28 Temmuz 2016 11:11

Türkiye’nin en çok aboneye sahip olan telefon operatörü Turkcell, yepyeni bir yatırım yapacak. Gelen haberlere göre Turkcell, katılım finansman şirketi kurma kararı aldı. Borsa içerisinde işlemde olan şirket paylarının geri alınması amacıyla da azami olarak 150 milyon lira kadar bir fon ayıracağını kamuoyuna bildirdi.

35 milyon Lira başlangıç sermayesi belirlendi!

Türkiye’nin en büyük telefon operatörü Turkcell, dün akşam saatlerinde Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapmış olduğu resmi açıklamada, başlangıç sermayesinin 35 milyon lira olduğunu duyurduğu bir katılım finansman şirketi kurma kararına vardığını bildirdi.

SPK açıkladı, Turkcell harekete geçti!

SPK geçtiğimiz hafta halka açık olan şirketlerin hiçbir limit engeli olmadan borsa içerisinde kendilerine düşen paylarını geri alabileceklerini bildirmişti. Bu gelişmenin ardından Turkcell, SPK’nın vermiş olduğu karar doğrultusunda yönetim kurulu kararına bağlı bir şekilde kendilerine ait olan hisseleri geri alımı yapmayı değerlendirdiğini bildirmişti.

150 milyon TL azami fon !

Turkcell dün akşam vakitlerinde yapmış olduğu KAP bildirisine göre, azami fon tutarının 150 milyon TL olacağı, geri alınacak azami pay sayısı ise belirtilen bu tutarı geçmeyecek bir şekilde belirleneceği ifade edildi.

İşlemler yapılacak!

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada diğer yandan, ele alınan fon tutarı içerisinde kalmak şartıyla, şirketin tahvilleri ile alakalı yönetimin tespit edeceği seviyelerden alım ile fiyat, satım ya da itfa işlemlerinin yapılmasına da karar verildiği ifade edildi.

Gelirini arttırmış olacak!

Turkcell, bu yatırımıyla beraber daha büyük bir şirket olma yolunda bir adım atmış oldu. Zaten ülkemizde en çok kullanılan telefon operatörü olarak her zaman kendisini gösteren Turkcell, farklı bir şirket daha kendi adına kurarak, gelirini hem arttırmış olacak hem de farklı işlere imzasını atmak için kendisine bir şans vermiş olacak.

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com