24 Aralık 2022 13:30 Güncelleme : 24 Aralık 2022 13:30

Ucuz konut için detaylar belli oldu! Düşük faizle ev almak isteyen milyonlar için iki bakanlık duyurdu

Ucuz konut için detaylar belli oldu! Düşük faizle ev almak isteyen milyonlar için iki bakanlık duyurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanı ile Hazine Bakanlığı orta gelirlilere yönelik ikinci bir konut kampanyası için hazırlıklara başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni konut projesine ilişkin tarihi canlı yayında resmen açıkladı. 2023 yılının ilk aylarında projenin hayata geçirileceğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı ile Hazine Bakanlığı’nın orta gelirliler için hazırlıklarına başladıkları ikinci konut kampanyası hakkında tarih resmen duyuruldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “Hem yükleniciler hem de bankalarımız aracılığı ile en iyi şartları sunacağız” ifadelerini kullandı. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Orta gelirlilere yönelik ikinci konut kampanyası

Son dönemlerde konut fiyatlarındaki artış sebebiyle ev almak isteyenler bu isteklerini ertelemek zorunda kaldı. Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesiyle birlikte ev almak isteyenler için büyük bir fırsat sunuldu. Bu konut projesinin ardından şimdi de ikinci bir konut projesi için hazırlık başladı. Bu konut projesi kapsamında orta gelir grubuna yönelik ev almak isteyenler için başlayacak olan konut projesinin 2023 yılının başında hayata geçirileceği duyuruldu.

Orta gelirlilere yönelik ikinci konut kampanyası

Bakan Kurum’dan açıklamalar

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum; “Sosyal konutla ilgili büyük bir kampanya başlattık. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle birlikte 4 milyon 135 bin vatandaşımız başvurdu ve ilk etapta 250 bin sosyal konut, ardından 1 milyon konut yapılacak arsa, 10 bin iş yeri vatandaşımıza sunduk. 30 Mart’a kadar kuralarını çekeceğiz, 2 yıl içerisinde de vatandaşlarımıza söz verdiğimiz şekliyle konutlarımızı yapacağız” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile yürütülen bu çalışma hakkında açıklama yapan Bakan Kurum; 2-3 aydır yaklaşık olarak ortak bir çalışma yürüttüklerini ve tüm orta gelirli vatandaşlara hitap eden, ilk evini alacak vatandaşların ayrıcalıklarının olduğu, belli limitler çerçevesinde bu kampanyadan faydalanabilecekleri bir projeyi yıl sonu, önümüzdeki yılın başı itibariyle hayata geçireceklerini duyurdu. Bir taraftan da geliştiricilere bu süre süreci takip edeceklerini, finansal desteklerinin olacağı bir paketi Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte yürüttüklerini belirtti.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat