Ukrayna’dan Gelen Talihsiz Kadın İzmir’de Tecavüze Uğradı!

Ukrayna’dan Gelen Talihsiz Kadın İzmir’de Tecavüze Uğradı!
16.08.2019 - 11:39
181
A+
A-

Sosyal medya hesabı üzerinden tanıştığı erkekle buluşmak amacıyla Ukrayna’dan İzmir Konak ilçesine gelen 48 yaşındaki Svitlana A. isimli kadın tecavüz iddiasıyla şikayetçi oldu. Saldırganın sosyal medya isminin tamamıyla sahte olduğu tespit edilirken, Svitlana A.’nın ise hastanede tedavisi devam ediyor.

Otele Götürdü

Ukrayna’da ikamet eden Svitlana A., sosyal medya üzerinden bir Türk erkekle tanıştı ve Kurban Bayramı’nın ilk günü İzmir / Konak ilçesine geldi. Kendisini İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na karşılayan ve henüz kimlik tespiti yapılamayan erkek, Svitlana’yı Konak ilçesinde Basmane semtinde bir otele götürdü.

Hastanede Tedavi Altına Alındı

İddiaya göre Svitlana A., götürüldüğü otel odasında tecavüze uğradı. Kimliği belirsiz erkek hızla oteli terk ederken, tecavüz sebebiyle cinsel organında yırtılmaya bağlı aşırı kanama meydana gelen Svitlana A. hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kamera Görüntülerine Bakıldı

Yaşadıklarını polise anlatan ve saldırgandan şikayetçi olan talihsiz kadının ifadesi doğrultusunda tecavüzde bulunan erkeğin kimliğini tespit etmek amacıyla, havalimanı ve otel çevresindeki bütün MOBESE ve güvenlik kameraları inceleme altına alındı. Saldırganın sosyal medya isminin ise sahte olduğu tespit edildi.