Ülkemizde Kayyum Rejiminde Olanlar

Ülkemizde Kayyum Rejiminde Olanlar
23.10.2016 - 23:15
86
A+
A-

Biliyorsunuz daha önce bazı basın kuruluşlarına Kayyum atanmasını bu köşede değerlendirmiş ve desteklemiştim. Hatta desteklemekle kalmayıp, Beşeylül gazetesine bile Kayyum atanmasını savunmuştum. Geçen hafta bazı belediyelere kayyum atanması kararıyla adeta içimin yağları eridi. Ne yalan söyleyeyim Ceviz yağ eritir, çörekotu yağ eritir, hıyar yağ eritir falan diyorlar. En güzel kayyum yağ eritiyor. Kayyum rejimini tek geçerim.

Ben bu belediyelere kayyum atanmasını tıpkı Reisimiz gibi “Geç kalmış bir karar” olarak görüyorum. Bence seçimlerin ertesi günü kayyum atayıp bir de yayın yasağı getirmeliydik.

Güneydoğu ilçe belediyeleri için geç kalınmış olabilir ama elimizi çabuk tutmamız gereken başka belediyeler var. Öncelikle FETÖ’nün belini kıracak projemi açıklıyorum. Pensilvanya Belediyesine kayyum atansın. Böylece en güçlü oldukları yerde kontrol Türk devletine geçsin. Zaten onlarda belediye demek aynı zamanda valilik demek. Bizim merkez valilerinden birini Pensilvanya’ya atayalım. Anında Teröristbaşı Gülen’i tutuklatalım. Ardından Türkiye’ye iade işlerini falan biz hallederiz. Bir düşünün Pensilvanya Belediyesine Türk bayrakları asılmış, İngilizce tabelalar kaldırılıp yerine Türkçeleri asılmış. Başkalarının iç işlerine karışmak neymiş görsünler.

En azından bizim ülkemizdeki belediyelerle ilgili açıklama yaparken iki kere düşünürler!

Yahu biz kendi ülkemizdeki seçilmiş Başbakan’ı görevden alıp yerine başkasını atamış devletiz. Siz kime demokrasi öğretiyorsunuz? Sanki o belediye başkanları seçildi de yerlerine atanan kayyumlar kuradan mı, çıktı? Hepsini hükümetimiz itinayla seçti. Eğer bu projem tutarsa en kısa sürede, Cerablus, Halep, Şam, Musul, Kerkük gibi kentlere de kayyum atamasına geçilebilir. Hatta hatta Beşiktaş kalesine bile kayyum atanabilir!

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Yazar: Onur ERGÜN / Haberedogus.com

ETİKETLER: ,