Milyonların yakından bildiği, iç giyim sektöründe zirveyi bırakmayan dünyaca ünlü Victoria’s Secret şirketinin gizemleri gün geçtikçe açığa çıkıyor.

Bella Hadid uğradığı tacizi Ed Razek’in yaptığını anlattı. Pazarlama şefi tarafından tacize uğrayan mankenin açıklamaları gündeme damgasını vurdu.

“Defalarca Razek Tarafından Tacize Uğradım”

Bella Hadid, ilk kez 2016 yılında kuruluşun defilesinde podyuma çıktı. Sürekli olarak tacize uğrayan Bella, Victoria’s Secret’in satılması kararıyla gerçekleri gün yüzüne vurdu. Ayrıca taciz edildiğini iddia eden tek kişi Hadid değil. Diğer mankenlerde benzer açıklamada bulunmuştu. Kuruluşa hizmeti büyük olan Hadid ailesi, gerçekleri en sonunda vurguladı. Ablası Gigi Hadid’te kardeşine yönelik bu hareketin sürekliliğini doğruladı.

71 Yaşındaki Razek’ten Herkes Şikayetçi

İddia edildiğine göre Razek, mankenleri beden ölçümü yaparken taciz ediyormuş. Mankenler, Razek’in bir diğer sırrını ise şöyle açıkladı. “Benim podyumda üstsüz yürümem için şirketlerle anlaşma yapmaya çalışıyordu.” diyen ünlü mankene diğer manken arkadaşlarından da destek geldi. Bu tarz hareketlere çok fazla maruz kaldıklarını belirttiler.

New York Times’te de bir haberde kendini belli etmek istemeyen bir manken, “2007 yılında beni Razek’in arabasına bindirdiler. Razek beni zorla öpmeye çalıştı.” şeklinde ifadelerini kullandı. 71 yaşındaki bu adamdan her mankenin şikayetçi olması tacizin ispatı şeklinde değerlediriliyor.