Ünlü Oyuncuların Davasında Karar Çıktı!

Ünlü Oyuncuların Davasında Karar Çıktı!
19.07.2019 - 16:50
90
A+
A-

Ali Erkazan katıldığı bir programda Hakan Meriçliler’in kadın sorunu olduğunu ve bunun hastalık seviyesine ulaştığını iddia ederek, otelde masaj hizmeti vermekte olan bir masözle dahi ilişki içerisine girdiğini söylemişti. Farklı televizyon programlarında 2016 yılı içerisinde hakaret ve iftiraya uğradığını iddia ederek eski rol arkadaşı olan Ali Erkazan hakkında şikayetçi olan Hakan Meriçliler’in davasında karar açıklandı. Mahkeme Ali Erkazan’ın 2.960 TL adli para cezasına çarptırılmasıyla ilgili karar verdi.

Beraat Talep Edildi

Bakırköy 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Hakan Meriçliler ve avukatı hazır olarak bulundu. Duruşmaya Ali Erkazan yerine vekili katıldı. Duruşmada savunma yapan avukat, müvekkilinin sözlerinin “ifade özgürlüğü” kapsamında olduğunu ileterek beraat talep etti.

Müşteki Hakan Meriçliler ise Ali Erkazan tarafından kendisine yöneltilen sözler sebebiyle aile ve iş yaşamında tahribatlar meydana geldiğini iddia ederek, sanığın beraatinin haksızlık ve yargı hatası olacağı kanaatinde olduğunu söyledi ve sanığın cezalandırılması talebinde bulundu.