Ünlü Oyuncuların Davasında Karar Çıktı!

Oyuncu Ali Erkazan'ın kendisine birbirinden farklı televizyon kanallarında "hakaret" ettiği gerekçesiyle şikayetçi olan Hakan Meriçliler'in davasında mahkeme tarafından nihai karar açıklandı. İşte detaylar...
Ünlü Oyuncuların Davasında Karar Çıktı!
Gündem, Magazin 19 Temmuz 2019 16:50

Ali Erkazan katıldığı bir programda Hakan Meriçliler’in kadın sorunu olduğunu ve bunun hastalık seviyesine ulaştığını iddia ederek, otelde masaj hizmeti vermekte olan bir masözle dahi ilişki içerisine girdiğini söylemişti. Farklı televizyon programlarında 2016 yılı içerisinde hakaret ve iftiraya uğradığını iddia ederek eski rol arkadaşı olan Ali Erkazan hakkında şikayetçi olan Hakan Meriçliler’in davasında karar açıklandı. Mahkeme Ali Erkazan’ın 2.960 TL adli para cezasına çarptırılmasıyla ilgili karar verdi.

Beraat Talep Edildi

Bakırköy 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Hakan Meriçliler ve avukatı hazır olarak bulundu. Duruşmaya Ali Erkazan yerine vekili katıldı. Duruşmada savunma yapan avukat, müvekkilinin sözlerinin “ifade özgürlüğü” kapsamında olduğunu ileterek beraat talep etti.

Müşteki Hakan Meriçliler ise Ali Erkazan tarafından kendisine yöneltilen sözler sebebiyle aile ve iş yaşamında tahribatlar meydana geldiğini iddia ederek, sanığın beraatinin haksızlık ve yargı hatası olacağı kanaatinde olduğunu söyledi ve sanığın cezalandırılması talebinde bulundu.

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com