Ahu Tuğba, 80′ li yıllarda sinema sektörüne gönül veren isimlerden biriydi. Ahu Tuğba’nın kızı Anjelik Calvin, annesinin mesleğinden bağımsız olarak ve herkesin başaramayacağı bir meslek hayatına atılmak istedi. Üniversite de siyaset ve iletişim bölümlerini başarıyla bitirdi. Floria’da ikamet edip, polis akademisinde öğrenim gördü. ABD’de özel harekat polisi olduğu haberini ise, annesi Ahu Tuğba göğsünü kabartarak açıkladı.

Anjelik Calvin’in öğretim görevlileri ise onun çok başarılı bir kız olduğunu ve mükemmel katılım, performans ile öğrenim hayatını bitirdiğini duyurdular. Calvin’in vardiyalara çıkacağı ve tehlikeli mesleklerden birine gönül vermiş olmasını başarıyla takdir ettiler. Gurur duyduklarını ve Calvin için en iyisinin olmasını dilediler.

 

Ahu Tuğba Kimdir?

 

Ahu Tuğba olarak bilinen sinema oyuncusunun gerçek ismi aslında Canan Tuğba Çetin’dir. Eğitim öğretim hayatına ara vermeden devam eden Ahu Tuğba’nın, ortaokulda heves ettiği ve yapmak istediği meslek oyunculuktu. Sonrasında ise Kanada’da üniversite hayatına devam etmek isteyen Ahu Tuğba, eğitim hayatını sonlandıramadan geldi.

Ahu Tuğba, İstanbul sokaklarında gezerken, Metin Erksan adlı yönetmen onu gördü. Film çekmek için Tuğba’ya teklifte bulunan yönetmen, aradığı oyuncuyu buldu ve Tuğba o günden sonra oyunculuk hikayesini yazmaya başladı. Oyunculuk hayallerini gerçekleştirmek için yola koyuldu.

Yeşilçam sinema sektöründeyken, seks sembolü olarak birkaç rol oynadı. 80’li yılların bilinen dergisinden olan, Erkekçe Dergisinde iddialı pozlar verdi.