Eylül ayı içerisinde Diane Sawyer tarafından sunulan Good Morning America isimli programa çıkan ve burada yazdığı kitapla ilgili bilgi aktarımında bulunan Moore’un açıklamalar gündemi bomba gibi sarsmıştı.

Demi Moore, çocukluk hayatı boyunca sürekli taşınmak ve farklı yerde yaşamak zorunda kaldıklarını, yaşamının en zor kaotik dönemlerinden birini de bu süreçte yaşadığını ifade etmişti.

Moore’un anlattığına göre annesi Virginia isimli kadın, gittikleri barlarda erkeklerce oldukça kolay fark edilmeleri sebebiyle henüz gençlik dönemine yeni geçen Demi’yi de yanında götürmekteydi.

Ünlü oyuncunun kabusu olan olayda bu dönemlerde meydana gelmişti. Bir gece bardan döndükleri esnada, annesi 500 $ ücret karşılığında Demi Moore’un kendindne oldukça büyük bir kişiyle birlikte olmasına göz yumdu. Kısaca Moore, tecavüze uğradı.

Demi Moore’a tecavüz eden şahsın kim olduğu da ortaya çıktı. Moore, bir açıklama yaparak bu şahsın aile dostları olan “Val Doumas” olduğunu ifade etti.

Yunan asıllı olan şahsın, Los Angeles’ta La Cage Aux Folles isimli bir popüler gece kulübü olduğu da ortaya çıktı. Tecavüz olayı meydana geldiğin de 48 yaşında olan Basil Doumas, 1997 yılında hayata gözlerini yummuş.