Döneminde milyonları ekran başına kitleyen ve sıkı bir hayran kitlesi olan uzun soluklu dizi Kurtlar Vadisi’nde “Tombalacı” rolü ile tanınan ve izleyicilerin gönlüne taht kuran usta oyunca Haldun Boysan bugün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

 Usta oyuncu ekranlara merhaba diyecek yeni bir dizi olan “Maria ile Mustafa” isimli dizi çekimleri için Nevşehir’in Ürgüp ilçesin’de bulunuyordu. 62 yaşındaki oyuncu Haldun Boysan, çekimler için konakladığı Nevşehir’de otel odasında kalp krizi geçirdi.

Set çalışanlarının ambulansı araması üzerine hastaneye kaldırılan usta oyuncu, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayata veda etti.

Kurtlar Vadisi İle Tanınmıştı

Zaten o dönemde deneyimli ve yetenekli bir oyuncu olan Haldun Boysan, Kurtlar Vadisi isimli dizinin ilk sezonunda kumarhane işleten bir mafya olan “Tombalacı” rolü ile tanınırlığını arttırmış ve kendini sevdirerek büyük bir hayran kitlesi yaratmıştı.

Haldun Boysan Kimdir?

Usta oyuncu 6 Temmuz 1958 yılında dünyaya geldi. Dolayısıyla Boysan, 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Haldun Boysan nereli sorusuna da yanıt aranıyor. Usta oyuncunun Ankara’da dünyaya geldiği biliniyor. TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunu olan Boysan, Ankara Sanat Tiyatrosu ile İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda görev yaptı. İngilizce ve Türkçe dublaj yapan Boysan, 1999 senesinde 11. Ankara Film Festivalinde Gemide filmi ile en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü aldı. Boysan’ın koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğu biliniyordu.