Bursa’da özel halk otobüsü şoförlüğü yapan adam, üstü ve ayakkabıları kirli olduğundan dolayı genç çocuğu otobüsten indirmek istedi. Kartını okuttuğunu söyleyen çocuk, şoförün sinirlenip ayağı kalkmasıyla aşağı itildi.

Sinirleri Bir Anda Gerilen Şoför Yolcuları Darp Etti

Yolculardan gelen tepkiler ile şoför iyice sinirlenip, tepki gösterenlerin de üzerine yürümesiyle olay büyüdü. Şoför haddini aşıp, yolcuyu darp etti. Sinirine hakim olamayan şoför yolcuyu boğazından sıkıp, boğmaya çalıştı.

Belediyeden Gerekli Karar Açıklaması Geldi

Sosyal medyada çok konuşulan bu konu hakkında Bursa Belediyesi’nden açıklama geldi. “Bugün bazı sosyal medya ortamlarında dolaşan ayağı kirli diye otobüsten genç çocuğu atan şoför hakkında şikayetler aldık. Olayın üzerine yaptığımız araştırmada ayağı kirli diye atılan gencin bu sebepten dolayı değil otobüs içerisine çekirdek kabuğu atmasından dolayı olduğunu gördük. Ancak şoförün o denli tepkilerini tasvip asla etmiyoruz. Şiddetin hiçbir türünü kabullenemeyeceğimiz gibi bu olayda da aynısını yaptık. Kesin ve net olarak alınan kararda şoför görevinden uzaklaştırıldı. Kamuoyuna sayılarımızla duyurulur.” denildi.

Anların kamera ile kaydedilmesiyle sosyal medyaya yayılan görüntüler sanal mecraları salladı. Yapılan yorumlar Bursa Belediyesi’ni oldukça rahatsız etti. Olaya derhal müdahale etmesiyle gereği yapıldı.