İstanbul Pendik’te gerçekleşen olayda, üç kardeşin babası uyuşturucu sattığı için cezaevinde. Aynı zamanda küçük çocukları anneleri de terk etti. Çocukların başında duran babaanne tek başına üç çocuğa bakmakla yükümlü. Kardeşler arasından H.D isimli çocuk, ortadan kayboldu ve babaanne bunun üzerine polis ekiplerine ihbarda bulundu.

Israrla torununu aradı!

Kendi imkanlarıyla da torununu arayan babaanne, aynı mahallede oturan uyuşturucu satıcısı Erdal K.’dan şüphe duymaya başladı. Erdal K.’nın evine torununun orada olup olmadığını öğrenmek için sürekli  giden babaanne, Erdal K.’dan defalarca küçük çocuğun orada olmadığını söyledi. Israrcı babaanne çocuğun orada olduğunu düşündüğü için, Erdal K.’nın tehditlerine rağmen evin çevresinden ayrılmadı.

Sonrasında ise İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğüne giden babaanne, torununun bir şahıs tarafından zorla tutulduğu gerekçesiyle şikayette bulundu.

Uyuşturucu satıcısı çocukları alıkoyuyor!

Polis ekipleri tarafından Erdal K.’nın evi izlemeye alındı. Evin içerisine birçok insan giriyordu ve polis o esnada baskını gerçekleştirdi. Evde bulunan çocukların içerisinde H.D isimli torun da olmak üzere bir çok çocuk vardı. Ayrıca çocukları alıkoyan Erdal K. ve eşi Nurgül D. gözaltına alındı. Ayrıca evin içerisine giren kalabalık gruptaki 9 kişi de gözaltına alındı.

Psikolog beraberinde ifadesi alınan çocuk, evin önüne gelen adamlara ellerine verdiği kağıt parçalarını satmalarını istediği söylendi. Küçük çocuklara uyuşturucu sattıran Erdal’K., çocukların sıkılıp kaçmaya çalışmamaları için internet kafeye oyun oynamaya gönderdiği iddia edildi.

Polis ekipleri tarafından baskın yapılan evde bulunan diğer bir çocuk Asya D., Erdal K’nın kız kardeşinin çocuğu olduğu gerekçesiyle evde bulunduğu söylenildi. Devlet tarafından koruma altına alınan 4 yaşındaki küçük kız şuan da güvende.

Serbest Kaldı!

Uyuşturucu satıcısı Erdal K. evini uyuşturucu içicilerine 30 liraya kiraladığı öğrenildi. Erdal K. ve eşi gözaltına alındıktan sonra duruşmaya çıkartıldı. Çıkarıldıkları duruşmada hakim kararıyla serbest kalan zehir tacirlerine çok büyük tepkiler geldi.