Çeşitli bankalar aracılığı ile devreye sokulan kredi paketleri ile vatandaşların borçlarını kapatabilmesi için 50 Bin TL’ye varacak kadar kredi imkanı sunuluyor.

Koronavirüs salgını sürecinde ülkemizde özellikle düşük faiz ve ertelemeli krediler oldukça popüler oldu ve vatandaş tarafından rağbet gördü. Bunlardan bir tanesi de borç kapatma kredisi olarak karşımıza çıkıyor, borç kapatma kredisi ilk etapta ihtiyaç kredisi olarak sınıflandırılacak.

Transfer kredisi olarak da bildiğimiz bu kredi türü, kredi skorları yüksek olan ve geçmişte ödemeleri düzenli olan vatandaşlar için başvurmaları halinde anında kullandırılacak. Borç transferi son zamanlarda popülerliğini bir hayli arttırdı, vatandaşlar ayrı ayrı bankalara borçlu olmaktansa tek bankadan düşük faiz ve uzun vade ile kredi çekerek, borçlarını bu şekilde transfer etme fikrine oldukça sıcak bakıyorlar ve bu kredi paketlerine rağbet gösteriyorlar. Çeşitli bankalar bir birine yakın faiz oranlarıyla 50 Bin TL’ye kadar kredi paketleri sunuyor.

İşte Borç Transfer Kredisi Sunan Bankalar

  • Akbank; bankadan borç transfer kredisi adına kişilerin kredi kartı borcunun olması gerekiyor. Müşterilerin eğer farklı bankalara borçları varsa Akbank içerisine bunları taşıyarak rahatlama imkanı bulunuyor. Şu an banka müşterileri için 20 bin TL’ye varan kredi verirken sadece yüzde 1.25 faiz oranı uyguluyor.
  • Denizbank; tarafından sunulan borç transfer kredileri de vatandaşların rahatlamasına yardımcı olurken vade sürelerine göre faiz oranları belirlenecek. Eğer kısa vadeli olarak krediler tercih edilirse daha düşük faiz oranlarının uygulanması da söz konusu olacak. Fakat uzun vadeli olanlar için maalesef ki faiz oranları da daha çok artacak. 12 ay vadeli olanlar için uygulanan faiz oranı 0.79 olurken 13 ve 36 ay arasında vade süresi isteyenler için 1.17 faiz oranı uygulanması yapılacak.
  • Vakıfbank; 50 bin TL borç kapatma kredisi Vakıfbank tarafından da veriliyor. Bankanın müşterilerinden istediği şartlar da bulunuyor. 3 ay ertelemeli bir şekilde verilecek kredi için 36 aya varan vade imkanları da sunuluyor.
  • QNB Finansbank; müşteriler tarafından en çok tercih edilen bankacılık ürünlerinden bir tanesi olan borç kapatma kredisi imkanlarını sunuyor. Bunun için vatandaşların ön başvuru olarak cep telefonları aracılığı ile TC kimlik numaralarını yazarak bankalara göndermesi gerekir. Ön başvuru adımları eğer olumlu bir şekilde sonuçlanırsa da nihai işlemler adına kişilerin bankalara giderek gerekli işlemleri yüz yüze yapmaları gerekiyor.