Whatsapp’ta Şok Eden Güvenlik Açığı!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkan Whatsapp'ta herkesi şok eden bir açık tespit edildi. Uygulamada hem genel hem de özel görüşmelerin tamamındaki mesajların değiştirilebilmesine izin verildiği fark edildi.
Whatsapp’ta Şok Eden Güvenlik Açığı!
Gündem, Teknoloji 9 Ağustos 2019 15:14

Sosyal medya devi Facebook tarafından satın alınan ve faaliyetlerini Facebook adına devam ettiren en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, platformdaki bir güvenlik açığıyla gündeme geldi.

1.5 milyar kişilik aktif kullanıcı sayısına ulaşarak dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ta, hem genel hem de özel görüşmelerin tamamındaki mesajların değiştirilebildiği tespit edildi.

Grup Sohbetlerinde Dikkatli Olunması Gerekiyor

Kaspersky tarafından yapılan açıklamada, Whatsapp’ın dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olduğu hatırlatılarak, uygulamadaki güvenlik açıklarının grup sohbeti katılımcıları tarafından yanlış mesajlarla aşağılanmasına sebep olabileceği için çok ciddi olduğu ve dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Hem Bilgi Hem Mesaj Değiştirilebiliyor

Uzmanlar, Whatsapp’ta çok sayıda güvenlik açığının tespitini yaptıklarını ve bu açıkların yalnızca grup yazışmalarındaki “alıntı” özelliğinde etki meydana getirdiğini iddia etiler.

Tespit edilen güvenlik açıkları farkedildiğinde, kötü niyetli bir kişi tarafından grup yazışmalarında alıntı özelliği kullanılarak ,kimlik bilgisi ve mesaj içerikleri değiştirilebilir.

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com