5 Ekim 2022 17:09 Güncelleme : 13 Ekim 2022 00:01

Yaşlı hasta ile alay edip, hakaret ettiler! Sağlık çalışanlarından şok eden hareketler

Yaşlı hasta ile alay edip, hakaret ettiler! Sağlık çalışanlarından şok eden hareketler

İstanbul'da bir hastanede çekildiği iddia edilen görüntüler, izleyenlerin kanını dondurdu. Görüntülerde sağlık çalışanlarının hasta kişi ile dalga geçmesi tepki topladı.

İstanbul'da bir hastanede yatan, boğazı hastalığı sebebi ile delik olan ve konuşamayan durumdaki yaşlı hastanın görüntüleri sosyal medyada bomba gibi düştü. Görüntülerdeki sağlık çalışanları olduğu iddia edilen kişilerin, yaşlı hasta kadına dakikalarca süren işkence boyutundaki alay ve hakaretleri vicdanları yaraladı.

İşte o görüntü

Olay ile ilgili henüz Bakanlık veya hastane tarafından yapılmış bir açıklama bulunmuyor. Olayın yaşandığı hastanenin ise İstanbul Bayındır İçerenköy Hastanesi olduğu iddiası bulunuyor.

Olay ile ilgili açıklama geldi

ATAŞEHİR'de görevli personelin, tedavi gören kadın hastayla alay ederek yüzüne para attıkları hastanede Sağlık Bakanlığı'na bağlı müfettişleri inceleme yaptı.

Ataşehir'deki özel bir hastanede görevli personel, tedavi altındaki kadın hastayla alay ederek bu anları kayda aldı. Sosyal medyada yayınlanan ve tepki çeken görüntülerde bir personel hastanın yüzüne para atarak hakaret ederken, diğeri ise küfrediyor. Görüntüler üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca müfettiş görevlendirildiğini ve başsavcılık tarafından adli işlemlerin başlatıldığını açıkladı. Olayın yaşandığı hastaneye gelen Sağlık Bakanlığı'na bağlı müfettişler hastanede inceleme yaptı. Görevliler yaptıkları çalışmanın ardından hastaneden ayrıldı.

Etiketler

Gündem   Video Galeri  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış