Yemin Töreninde Ağlatan Anlar! Öksüz Asker Yürek Dağladı…

Sivas'ta acemi eğitimlerini tamamlayan toplam 2.372 asker, 5. Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası'nda gerçekleştiren törenle birlikte yemin ettiler. Törenin ardından ailelerin buluşması esnasında annesi olmayan bir asker gözyaşlarını tutamadı. Genç askeri görenler de askerle birlikte ağladı...
Yemin Töreninde Ağlatan Anlar! Öksüz Asker Yürek Dağladı…
Gündem, Yaşam 9 Ağustos 2019 16:21

5. Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda eğitimlerini tamamlayan 1999 / 3 tertip 1. grup askerler için yemin töreni yapıldı. Törene 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ve çok sayıda asker katılım gerçekleştirdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte başlayan yemin töreninde toplam 2.372 asker, silah ve Türk bayrağının üzerine basıp yemin ettiler.

Yapılan konuşmaların sonrasında geçit töreni düzenlendi. Tören bitiminde askerlerin aileleriyle buluşması esnasında çok duygusal anlar meydana geldi. Bu esnada arkadaşlarının aileleriyle sarıldığını gören bir asker ise bulunduğu yere çökerek ağlamaya başladı. Annesinin vefat ettiği bilgisine ulaşılan asker, uzun süre gözyaşı döktü. Bu esnada diğer aileler askerin yanına giderek teselli verdiler. Bir anne ise, “ben de senin annenim” diyerek ağlayan askere sarıldı.

 

ssss

Tema Tasarım | Osgaka.com