Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısını lider tamamlayan Sivasspor’da futbolcuların transferiyle ilgili dedikodular gündeme gelmeye başlamıştı. Genç yetenek Mert Hakan Yandaş ise ligin ilk yarısında Sivasspor’da dikkat çeken oyuncuların başında geliyor. Mert Hakan, Anadolu Ajansı’na verdiği demeçte Sivasspor’da mutlu olduğunu belirtti.

İlk yarıyı lider bitirdiklerini vurgulayan Yandaş, Sivasspor’un başarısı için mücadele edeceğini söyledi. Sezon başında bu başarıyı kendisininde beklemediğini belirten oyuncu, Rıza hoca ile yeniden doğduğunu söyledi. Takımda birlikteliğin sağlandığı ve başarının bu şekilde geldiğini savunan Mert Hakan, sezonun ikinci yarısında da başarıyı sürdüreceklerini kaydetti.

Rıza Çalımbay’la ilgili övgü dolu sözlerden bahseden genç oyuncu, “Çok iyi bir teknik adam, beni bu hale getirdi.Hocamız bizim için büyük bir şans, bu başarıyı sonuna kadar hak ediyor.” dedi. Sivasspor’dan ayrılmasına ilişkin sürekli spekülasyonların çıktığını ve Sivasspor’da kalacağını söyleyen Yandaş, “yarım kalan hikayemizi taraftarlarımızla  birlikte tamamlayacağız” dedi.

Taraftarlara her zaman ihtiyaçlarının olduğunu söyleyen Mert Hakan, taraftarlardan yapıcı bir şekilde destek olmalarını istedi. Sahaya pes etmemek üzere çıktıklarını vurgulayan genç oyuncu, “inşallah bu işi başaracağız” dedi.

Haber: Atakan Ateş